whitebit

Fed_reserveZdaniem większości regionalnych oddziałów Banku Rezerwy Federalnej gospodarka Stanów Zjednoczonych w lutym zanotowała kolejny wzrost. Tańsze ceny benzyny wpływają bowiem na zwyżkę sprzedaży detalicznej, wyższe przychody z turystyki oraz częstsze podróże obywateli. W niektórych regionach silny dolar, spadające ceny ropy oraz ostra zima spowolniły aktywność. Zapraszamy na „pięćdziesiąt twarzy beżu” czyli streszczenie wczorajszej publikacji Beżowej Książki FED.


Jak poszczególne oddziały Rezerwy Federalnej patrzą na gospodarkę?

Beige Book (Beżowa Książka) ­– oficjalna nazwa to “Summary of Commentary on Current Economic Conditions by Federal Reserve District” (określenie potoczne wzięło się z beżowego koloru okładki raportu). Beige Book jest podsumowaniem wydawanym przez Bank Rezerw Federalnych, dotyczącym komentarzy odnośnie aktualnych warunków gospodarczych w USA. W odróżnieniu od wielu standardowych wskaźników nie zajmuje się surowymi danymi. Całość podzielona jest na 13 rozdziałów – 12 z nich to raporty regionalne poszczególnych rejonowych oddziałów FED, które poprzedza podsumowanie ogólnokrajowe (wnioski z raportów stanowych). Beżowa Książka daje możliwość wyciągnięcia wniosków odnośnie sposobu patrzenia na stan gospodarki przez Rezerwę Federalną.Więcej na temat Beżowej Książki przeczytasz w słowniku makro. Zawiera jej dokładne wytłumaczenie, znaczenie dla rynku oraz zasady powstawania. Poniżej prezentujemy natomiast – jednak nie pięćdziesiąt, a dziesięć – różnych spojrzeń na amerykańską gospodarkę prezentowanych przez poszczególne biura Federal Reserve.

Boston

Wzrost średnich zarobków godzinowych powiązanych z chęcią zachowania konkurencyjności rynkowej w związku z podniesieniem płacy minimalnej przez Wal Mart. Boston chce jednocześnie wybiegać przed stanowe oraz lokalne regulacje odnośnie najniższych wypłat dla pracowników.

Ekstremalnie śnieżna i mroźna zima w Bostonie odbiła się negatywnie na dostawach żywienia oraz pracy osób z branży kurierskiej/doręczycielskiej. Przychody restauracyjne w czasie zimy spadły o 30-40%.

Atlantic City

Po jednomiesięcznych, nienaturalnych wręcz styczniowych wzrostach przychodów z działalności lokalnych kasyn, w lutym obserwowaliśmy powrót do standardowych, dwucyfrowych spadków – będących standardem w tej części roku.

Filadelfia

Właściciele sklepów i punktów usługowych zgadzają się w kwestii dynamicznego wzrostu sprzedaży wywołanego niższymi cenami energii. Konsumenci posiadają większe oszczędności dzięki mniejszym opłatom za energię elektryczną oraz benzynę.

Maryland

Jedne z największych przedsiębiorstw w Północnej Karolinie raportowały wzrost przychodu w związku z polepszającą się koniunkturą gospodarczą w regionie.

Minnesota

Hodowcy indyków obawiają się rozpowszechniającej epidemii grypy, która do tej pory zabiła już tysiące sztuk ptactwa. Należy pamiętać, że stan jest jednym z największych hodowców drobiu oraz indyków.

Cleveland

Liczba odwiertów na polach ropy zmalała o 25% od połowy grudnia – produkcja jednak utrzymuje się cały czas na wysokich poziomach. Nawet przy obecnych niskich cenach w środowisku nadal występuje sporo optymizmu odnośnie wydobycia łupków.

Dallas

W związku ze słabnącym krajowym i międzynarodowym zapotrzebowaniem na ropę (nadpodaż rynkowa), w Dallas zwolniono około 10% pracowników. Najwięksi gracze związani z wydobyciem lub dystrybucją czarnego złota spodziewają się, że kolejne miesiące przyniosą podobne cięcia.

San Francisco

W całym regionie widać wzmożoną aktywność budowlaną (nieruchomości mieszkalne) – zapotrzebowanie na usługi architektoniczne i inżynieryjne by bardzo wysoki, najwyższe od czasów recesyjnych.

Arkansas i Mississippi

Z powodu bardzo dużej wilgoci i nadmiernej ilości opadów rolnicy z Arkansas i Missisipi już teraz liczą straty z powodu braku możliwości zasiania kukurydzy na wszystkich swoich polach uprawnych. Utrzymywanie się takich warunków może zmusić farmerów do zmiany upraw na inne, posiadające późniejszy okres siewu.

Inni użytkownicy szukali również: Formacja luka startowa, Formacja luka ucieczkowa, Formacja luka kończąca, Formacja spodek, Formacja kanał zwyżkujący, Formacja głowa z ramionami, Formacja trójkąt zniżkujący, Formacja odwrócona głowa z ramionamiFormacje spalone, Formacja klin zniżkujący, Formacja ruch powrotny, Non Farming Payrolls, Trade balanceZapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Analityk Business Intelligence portalu Finance Magnates - największego w branży serwisu B2B poświęconego FX oraz kryptowalutom. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z Forexem związany od 2012r. Autor artykułów dla czasopism branżowych oraz ogólnopolskich portali informacyjnych oraz raportów prezentujących kondycję światowego i lokalnego rynku instrumentów pochodnych w ramach kwartalnika Quarterly Industry Report wydawanego nieprzerwane od 2012 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj