Naga MarketsPięć zasad inwestowania według Warrena Buffetta:

  1. Nie musisz być ekspertem, żeby osiągać satysfakcjonujące zwroty z inwestycji. Jednak nie oczekuj niemożliwych stóp zwrotu. Uznaj ograniczenia każdej inwestycji i nie komplikuj “keep it simple”.
  2. Nie skupiaj się na przyszłej produktywności
    aktywów. Nikt nie może dokładnie przewidzieć rentowności z inwestycji. Wystarczy zrozumieć jakie działania będzie należało podjąć z biegiem trwania inwestycji.
  3. Jeżeli ciągle skupiasz się na zmianach cen to spekulujesz. Ważne jest aby rozróżnić inwestowanie w produktywność aktywów od inwestowania w “mam nadzieję, że cena wzrośnie”.
  4. Skupiaj się na dłuższym horyzoncie inwestycyjnym. W inwestycjach myślę tylko o tym co firma będzie produkować, na czym zarabiać, a nie jak zmienia się jej codzienna wycena. “Gry są wygrywane przez graczy, którzy skupieni są na boisku a nie wpatrzeni w tablicę z wynikami”. Jeżeli możesz cieszyć się weekendami nie myślać o cenach akcji, spróbuj tego samego w tygodniu.
  5. Formułowanie opinii makro na temat rynku albo słuchanie przewidywań na jego temat jest stratą czasu. A nawet może być niebezpieczne ponieważ zasłoni ci widok na to co jest naprawdę istotne. Zatem wycisz CNBC, Bloomberg TV, FOX Business. No chyba, że na antenie pojawia się Warren Buffett.

Więcej ciekawostek dla inwestorów:

Te artykuły również Cię zainteresują
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here