Naga MarketsFunt szterling na tle flagi brytyjskiejPara GBPUSD wzrastała od 20 marca w związku ze słabością dolara, w tle rosnących obaw o zdrowie premiera Johnsona. Według analityka FXStreet, Yohay Elam, różne aspekty kryzysu w obszarze przywództwa Wielkie Brytanii mogą ponownie sprowadzić funta szterlinga do parteru. Eksperci z UOB wskazują, iż osłabła presja na dalsze wzrosty „kabla”, co może doprowadzić do ponownego spadku w rejon 1,20.


Zobacz również: Sondaż Reutersa: Ograniczony potencjał wzrostu funta, kwarantanna Johnsona

Wielka Brytania: Rośnie ryzyko hard Brexitu i większej pandemii koronawirusa

Boris Johnson przebywa na intensywnej terapii z powodu koronawirusa

Najnowsze raporty sugerują, że Johnson otrzymuje tlen, ale nie korzysta z respiratora. Mamy nadzieję, że wtorkowe informacje są bardziej wiarygodne niż poniedziałkowe. Niemniej jednak przebywanie na oddziale intensywnej terapii jest wystarczająco niepokojące – uważa Elam.

W ocenie analityka taki zbieg wydarzeń może sprawić, iż Johnsona będzie miał mniejszą siłę przebicia i gdy wyzdrowieje będzie musiał ponownie zdobyć zaufanie innych ministrów i urzędników, podczas gdy kraj i świat walczą z kryzysem koronawirusa.

W przeciwieństwie do kilku krajów na kontynencie szczyt zachorowań w Wielkiej Brytanii może być jeszcze przed nami.

Sekretarz spraw zagranicznych Dominic Raab jest teraz odpowiedzialny za rząd. Jest zagorzałym zwolennikiem twardego wyjścia z UE i może doprowadzić do trudniejszego Brexitu, przy mniej korzystnych warunkach handlowych dla Wielkiej Brytanii – dodał.

Jak wskazuje Elam (piąty powód), odkładając Brexit na bok, Raab skłania się w kierunku poglądów bardziej konserwatywnych fiskalnie. Może ograniczyć wysiłki na rzecz wsparcia pracowników i firm. To wszystko może potencjalnie działać negatywnie na siłę brytyjskiej waluty.

Kurs GBPUSD: Słabość postrzegana jako część konsolidacji

Zdaniem strategów walutowych z Grupy UOB, najprawdopodobniej w ciągu najbliższych tygodni „kabel” będzie poruszał się w szerokiej konsolidacji.

Następne 1-3 tygodnie: Gdy 27 marca GBPUSD wzrósł do 1,2200 wskazaliśmy, że „ożywienie w GBP ma większy zasięg, ale prawdopodobieństwo przebicia 1,2550 nie jest na razie wysokie”. GBP następnie wzrósł do 1,2484, po czym handlował w bok przez kilka dni lekko spadając do poziomu silnego wsparcia 1,22.

– Podczas gdy to wsparcie jest nadal nienaruszone, presja na dalszy wzrost zanikła. Najmniejsza linia oporu przebiega w dół, ale wszelkie słabości są postrzegane jako część szerokiego zakresu konsolidacji 1,1950 – 1,2420. Nie oczekujemy trwałego spadku poniżej 1,1950 – podsumowano.

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!
Kurs pary GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs pary GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here