Naga Markets

pękająca moneta bitcoinBitcoin (BTC) doświadcza bardzo trudnego tygodnia, osiągając najgorsze wyniki od listopada zeszłego roku. Cena największego tokena spada w piątek o ponad 3%, po raz pierwszy od stycznia osuwając się poniżej psychologicznego progu 20 000 USD. Następuje to po aż 8% przecenie w czwartek. Istnieje pięć powodów, dla których główna kryptowaluta spadła poniżej tej kluczowej bariery, wskazuje Alex Dovbnya, analityk U.Today.

Bitcoin (BTC): 5 powodów nagłej przeceny głównej kryptowaluty

Zdaniem Alexa Dovbnya istnieje kilka przyczyn gwałtownego spadku cen Bitcoina. Po pierwsze, nowojorska prokurator generalna Letitia James pozwała w czwartek giełdę kryptowalut KuCoin za rzekome złamanie prawa poprzez sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.Ten pozew ma implikacje dla całego rynku kryptograficznego, ponieważ może zmienić sposób, w jaki organy regulacyjne postrzegają kryptowaluty, takie jak Ether, który tradycyjnie był traktowany jako towar. James stara się zakazać giełdzie kryptowalut prowadzenia jakiejkolwiek działalności biznesowej w Nowym Jorku.

Capital.com

Po drugie, propozycja budżetowa prezydenta Bidena obejmuje stopniowy 30-procentowy podatek od energii elektrycznej wykorzystywanej do wydobywania kryptowalut. Urzędnicy Białego Domu twierdzą, że energochłonne praktyki utrudniają przejście na niskoemisyjną przyszłość energetyczną.

Po trzecie niedawna wyprzedaż akcji w USA, szczególnie w sektorze finansowym, zadała cios nastrojom inwestorów. W czwartek Dow Jones Industrial Average spadł o ponad 500 punktów. Inne główne indeksy również są na dobrej drodze do odnotowania znacznych tygodniowych spadków.

Jako czwarty punkt wymienia się, że branża kryptograficzna została również zaskoczona pozornie nagłym upadkiem Silvergate Banku, który był instytucją bankową dla firm kryptograficznych w USA.

Wreszcie jako ostatnie, po jastrzębich komentarzach przewodniczącego federalnego Jerome’a Powella nadal utrzymują się obawy dotyczące wyższych stóp procentowych. Inwestorzy przygotowują się na kluczowy raport z rynku pracy w piątek, który może wpłynąć na kierunek stóp procentowych.

AVA Trade
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Notowania kryptowalut tąpnęły po tym, jak z każdego możliwego frontu nadeszły złe informacje. Prezydent Biden, określając swój plan budżetu na 2024 r., miał przedstawić propozycję, dotyczącą wysokiego podatku od prądu używanego do kopania kryptowalut. Dalej ma zostać zniesiona ulga dotycząca możliwości rozliczania straty z krypto aktywów, a na koniec ma zostać podniesiony podatek od zysków kapitałowych. Również pojawił się temat uznania ETH za papier wartościowy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułCathie Wood wciąż wierzy w Coinbase. ARK Invest kupuje rekordowy pakiet akcji COIN w 2023 r.
Następny artykułDane z USA będą decydujące dla kursu USD/CAD. Loonie może wkrótce się osłabić
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.