Naga MarketsAnthony Murgio, bo o nim mowa, prowadził giełdę Coin.mx, na której można było dokonywać wymiany bitcoinów. Dziś już giełda ta nie funkcjonuje, a Murgio został skazany na 5,5 roku więzienia za działalność bez licencji w zakresie transferu pieniędzy.


Pranie brudnych pieniędzy i ryzyko 10 lat odsiadki

Giełda Coin.mx działała na Florydzie, stąd też prokuratorzy federalni właśnie z tego stanu badali sprawę i zarzucili giełdzie udział w praniu brudnych pieniędzy pochodzących z działalności przestępczej prowadzonej przez Internet. Wnioskowano o wyrok dziesięciu lat więzienia, natomiast Sąd ostatecznie zasądził nieco ponad połowę tego wymiaru kary.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obrońca Anthony’ego Murgio – Brian Klein miał nadzieję na jeszcze niższy wyrok, jednak mimo to jest zadowolony z tak znacznego obniżenia wymiaru kary w stosunku do tego, o co wnioskowała prokuratura. Jak twierdzi, obniżenie wyroku najwidoczniej miało miejsce w związku z tym co obrona udowadniała w przewodzie sądowym i podczas rozprawy.

Giełda Coin.mx powiązana była z szerszym cyber-przestępczym spiskiem, który miał na celu oszukanie takich firm jak JPMorgan Chase, co w rezultacie doprowadziło do kradzieży danych dziesiątków milionów klientów banku.

Według Bloomberga, Murgio pozostaje wolny za kaucją do czasu przesłuchania, które ma się odbyć 1-go września br., podczas którego ustalona zostanie kwota przepadku, grzywny i odszkodowania jaką będzie musiał zapłacić skazany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here