Naga Markets

Pięć nowych gier w uniwersum Wiedźmina odczaruje kurs CD Projektu?CD Projekt zapowiedział, że będzie bronił Cyberpunka, jednak przygotowuje nową trylogię osadzoną w świecie Wiedźmina. Spółka bardzo pozytywnie zaskoczyła rynek, co widać po ostatnim zmianie kursu akcji.

– Jej nowa strategia obfituje w wiele bardzo ważnych elementów – mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Kietliński, ekspert XTB.

– Zawiera dwie bardzo ważne informacje, Cyberpunk będzie kontynuowany pod kryptonimem Orion, co oznacza, że spółka nie spisuje tej gry na straty, a po drugie przygotowuje pięć nowych gier wiedźmińskich – dodaje.

CD Projekt zapowiedział nową ofensywę

Wiedzieliśmy, że w przyszłym roku będzie premiera dodatku do Cyberpunk. Ze strategii dowiedzieliśmy się natomiast, że powstanie pierwsza część nowej trylogii osadzonej w świecie Wiedźmina, a będzie to projekt Polaris. Kolejne dwie gry mają pojawić się w ciągu sześciu lat.

Na grudniowe święta Netflix zapowiedział premierę serialu osadzonego w świecie Wiedźmina, co też powinno wpłynąć na popularność gry i krótkoterminowo na kurs akcji. Jednak warto pamiętać, że gra miała swą premierę przed siedmiu laty, dlatego nie należy spodziewać się dużego wzrostu jej sprzedaży.

W ciągu ostatnich 52 tygodni kurs akcji CD projekt wahał się pomiędzy 76 zł za akcję i 210 zł za akcję. Ostatnio znalazł się na poziomach bliskich 120 zł.

– Aby długoterminowo zmienił się sentyment do akcji spółki potrzeba dużej premiery – dodaje ekspert XTB.

Bossa

Nową strategię spółka będzie realizować bez nowej emisji akcji. Natomiast prowadzi już skup akcji własnych.

– To dobry moment dla spółki, aby prowadzić buyback, bo historycznie kurs jej akcji jest teraz niski. Skup akcji prowadzony jest przy względnie niskich kosztach i zbiegł się w czasie z publikacją nowej strategii, co już wpłynęło na wzrost notowań spółki. ocenia M.Kietliński z XTB.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułPrognoza kursu euro: ING oczekuje korekty nawet 6% do końca roku
Następny artykułDiesel może kosztować 10 zł/l – Sytuacja na stacjach paliw jest wyjątkowo dziwna
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.