TMS


Rkantor.com zwyciężył w rankingu niezależnego instytutu – Polskiego Instytutu Badań Jakości. W „Teście kantorów internetowych 2017” porównano 12 podmiotów działających na polskim rynku – Rkantor.com został uznany za najlepszy kantor online.


Polski Instytut Badań Jakości w styczniu 2017 roku porównał 12 kantorów internetowych w czterech kategoriach:

  • zakres usług (m.in. liczba dostępnych walut, liczba banków, z których można wykonać ekspresowy przelew, usługi dodatkowe) – 30% oceny ogólnej
  • komfort i bezpieczeństwo – 30% oceny ogólnej
  • koszty wymiany (uwzględniono nie tylko kurs wymiany, lecz także przelewu z kantoru) – 30% oceny ogólnej
  • obsługa klienta – 10% oceny ogólnej

Zwyciężył Rkantor.com:

Polski Instytut Badań Jakości (PIBJA) to niezależna jednostka badawcza, która jest częścią grupy Consumer Guidance, działającej (poza Polską) na terenie Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Holandii. Jak czytamy na stronie internetowej PIBJA, „analizuje głównych graczy w poszczególnych segmentach rynku, wskazując na ich osiągnięcia aby w ten sposób zidentyfikować tych z nich, którzy w największym stopniu spełniają potrzeby klientów”. W swoich badaniach opiera się najczęściej na trzech metodach: ankiecie klienta (odpowiedzi za pomocą kwestionariusza), mystery shopping/calling/mailing (tajemniczy klient, telefon, mail), audyt (badanie eksperckie oferty firmy w odniesieniu do konkurencji).

W artykule podsumowującym raport „Test kantorów internetowych 2017” zwrócono uwagę, że wybierając kantor internetowy ważne jest, aby sprawdzić zakres oferowanych usług – liczbę banków współpracujących, w których kantor ma konto (co oznacza, że przelewy z tych banków księgowane są błyskawicznie), a także usługi dostosowane do potrzeb konkretnych grup klientów, którzy:

  • spłacają kredyt w walucie obcej (w Rkantor.com mogą oni bezpłatnie korzystać z Harmonogramu spłaty kredytu)
  • zlecają przelewy zagraniczne (Rkantor.com oferuje przelewy do 245 miejsc na świecie w stałych cenach – od 1 euro do max. 15 zł niezależnie od wysokości przesyłanej kwoty)
  • chcą wypłacić wymienioną online walutę w placówce stacjonarnej (klienci Rkantor.com mogą za darmo wypłacać gotówkę w 263 oddziałach Raiffeisen Polbank)
  • szukają szerokiej oferty walutowej – w Rkantor.com wymienisz ponad 170 par walutowych

Źródło: Polski Instytut Badań Jakości.

 Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here