Naga Markets


Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), piąty co do wielkości bank na świecie, planuje przeprowadzenie wśród wybranej grupy ok. 100 tys. klientów, testu promowanej przez siebie własnej kryptowaluty o nazwie MUFG Coin. Może dziwić jedynie fakt, dlaczego instytucja finansowa w kraju wiodącym prym w dziedzinie kryptowalut, zarówno w adopcji, jak i pod względem obrotów, czyni to tak późno. 


Pierwsze MUFG Coiny zostaną wyemitowane już w styczniu 2019 roku i mają służyć nade wszystko do celów płatniczym. Wybrani klienci, dzięki specjalnej aplikacji, będą mogli dokonywać codziennych płatności w restauracjach sklepach, a także przesyłać coiny do innych klientów uczestniczących w testach. Aplikacja będzie w sposób automatyczny konwertować środki zgromadzone na rachunku na kryptowalutę.

Wartość jednego tokenu ma wynieść w przybliżeniu 1 jen. Jednocześnie bank planuje uruchomienie własnej giełdy kryptowalut, co ma nastąpić jeszcze w tym roku, na której MUFG Coin byłby przedmiotem obrotu. Chodzi przede wszystkim o to, by ustrzec się przed zbytnimi fluktuacjami kursu. Należy bowiem pamiętać, iż zgodnie z japońskim prawem bankowym, transakcje powyżej 1 mln jenów (ok. 9.030 USD) muszą być realizowane przez oficjalny system bankowy. Stąd wysiłki MUFG mające na celu utrzymanie jak najbardziej sztywnego kursu swojej waluty.

Własna kryptowaluta oraz giełda to nie jedynie rozwiązania MUFG w dziedzinie technologii blockchain. Mitsubischi UFJ Trust and Banking planuje uruchomienie systemu sieci zabezpieczeń z przeznaczaniem dla giełd kryptowalut. Ma on zapisywać oraz analizować wszystkie transakcje, wyłapując oraz zgłaszając wszelkie podejrzenia nieprawidłowości. Giełdy, które zdecydowałyby się na zastosowanie tego rozwiązania zapewniłyby swoim klientom większe bezpieczeństwo, niestety kosztem anonimowości. 

Bank wyraźnie nie chce pozostawać w tyle w kontekście boomu, jaki przeżywa obecnie japoński rynek giełd kryptowalut, tym bardziej że zainteresowanie tym sektorem wykazali już tacy zachodni potentaci jak DMM czy Yahoo!


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here