Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Biorąc pod uwagę istotne raporty makroekonomiczne, które poznaliśmy w w dniu dzisiejszym można by rzec, że była to dość spokojna sesja. Przed południem Markit Economics przedstawił bowiem jedynie wstępne wyniki wskaźników PMI za grudzień dla europy kontynentalnej i samej strefy euro a Główny Urząd Statystyczny podzielił się wynikami listopadowej inflacji konsumenckiej (CPI). Nieco później (o godz. 14:30) poznaliśmy także najnowsze, listopadowe wyniki sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych.

Okazuje się jednak, że pomimo tak niewielkiej ilości istotnych publikacji, zmienność w trakcie piątkowej sesji była całkiem spora. Największym wygranem dzisiejszego dnia okazuje się dolar amerykański, który umacniał się w stosunku do wszystkich walut grypy G8. Jego największą aprecjację obserwujemy w stosunku do dolara australijskiego i nowozelandzkiego.

Piątkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na EUR/USD

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że w skutek najnowszych danych z badania PMI wskazujących, że wzrost aktywności gospodarczej w strefie euro w grudniu okazał się najsłabszy od ponad czterech lat, doszło do znacznej wyprzedaży wspólnej waluty. W trakcie tych spadków kurs pokonał linię tendencji wzrostowej i wybił dołem z formacji trójkąta, po czym dotarł w okolice kolejnego, technicznego wsparcia, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice poziomu 1.1315 i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

Kurs eurodolara
EURUSD H4

Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: GBP/USD, USD/JPY, CHF/JPY
Następny artykułScenariusze dla par GBP/USD i USD/JPY – Commerzbank
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here