Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość interesująco. Już przed południem poznaliśmy bowiem niezwykle dobre nade z polskiej gospodarki oraz wyniki dynamiki brytyjskiego PKB za trzeci kwartał. Popołudniu podobne raporty opublikowały także Urząd Statystyczny Kanady oraz amerykański Bureau of Economic Analysis. Jakby tego było mało, o godz. 14:30 Census Bureau przedstawił także listopadowe wyniki zamówień na środki trwałe.

Zaufanie konsumentów w USA powyżej oczekiwań

Jeden z ostatnich wartościowych raportów dzisiejszej sesji jak i całego tygodnia opublikowany został natomiast o godz. 16:00. Mowa tu o finalnym odczycie indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za grudzień br. Sam indeks powstaje na podstawie ankiet telefonicznych, które przeprowadzane są na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych. Prosi się w nich o zarówno o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwania, co do przyszłości.

Konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał nieznaczny wzrost wartości wskaźnika do poziomu 97,6 z 97,5 poprzednio. Jak się jednak okazało, potencjały nabywczy amerykańskich konsumentów wydaje się być obecnie nieco lepszy, gdyż ostatecznie odnotowano wzrost aż do 98,3.

Nastroje amerykańskich konsumentów

Zaufanie konsumentów utrzymało się w grudniu na tym samym rekordowo korzystnym poziomie, co w ciągu całego roku. Warto także zwrócić uwagę, że jest to najlepszy okres od 2000 roku. W ciągu ostatniego półwiecza nastroje wśród amerykańskich konsumentów były wyższe tylko w dwóch innych okresach: 1964-65 i 1997-2000. Okresy te odpowiadają dwóm najdłuższym wcześniejszym ekspansjom od połowy XIX wieku. Jeśli obecne wzrosty utrzyma się w pierwszej połowie 2019 r., co biorąc pod uwagę obecne dane wydaje się dość prawdopodobne, będzie to najdłuższa ekspansja, jaka kiedykolwiek miała miejsce.

Dolar amerykański jednym z największych wygranych piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:10 zauważymy, że dolar aperykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację obserwowaliśmy bowiem jedynie w stosunku do jena japońskiego (JPY).

Piątkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 16:10 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na GBP/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek ostatnich spadków kurs pokonał dość istotne wsparcie i dotarł aż do dolnego ograniczenia kanału spadkowego. Tam też pojawiła się reakcja popytowa a w skutek późniejszych wzrostów kurs dotarł w okolice pokonanego wcześniej wsparcia (teraz oporu), gdzie oscyluje do teraz. Biorąc pod uwagę licze reakcje podażowa, które pojawiły się w rejonie tego poziomu, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jego możliwe odrzucene, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyc drogę do dalszych spadków.

kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 21 grudnia 2018
Następny artykułChińczycy pokazują dobrą wolę – raport z rynku soi
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here