Naga Marketslogo Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Naga Markets, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Naga Markets przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Nie miało to jednak żadnego związku z zaplanowanymi na dziś wydarzeniami makroekonomicznymi. W praktyce okazało się bowiem, że spośród opublikowanych dziś raportów, na szczególną uwagę zasługiwał tylko jeden. Mowa oczywiście o wskaźniku nastrojów biznesowych IFO w Niemczech. Przez wzlgąd na przedłużający się government shutdown, nie opublikowano natomiast zaplanowanych na dziś danych z USA.

Biorąc jednak pod uwagę zmienność do godz. 17:30 zauważymy, że brak istotnych publikacji makroekonomicznych nie przeszkodził, by na rynkach pojawiły się spore wahania cen. Warto także zwrócić uwagę, że dolar amerykański (USD) osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można było na notowaniach par z dolarem australijskim (AUD) i nowozelandzkim (NZD).

Piątkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

Wielka Brytania zbada możliwe skutki Brexitu

Jednym z najbardziej medialnych i jednoczośnie mającym znaczny wpływ na obecne notowania rynku walutowego bez wątpienia jest temat Brexitu. Biorąc pod uwagę niechęć obecnego rządu do przeprowadzenia drugiego referendum, Komisja Skarbu Zjednoczonego Królestwa wszczęła dziś nowe dochodzenie w celu zbadania jaka przyszłość czeka sektor usług finansowych, gdy Wielka Brytania opuści Unię Europejską.

W szczególności Komitet zbada, jakie powinny być priorytety rządu brytyjskiego w odniesieniu do usług finansowych, kiedy będzie negocjował przyszłe stosunki handlowe Wielkiej Brytanii z blokiem i krajami trzecimi.

“Londyn jest najważniejszym centrum finansowym na świecie i wielu z nas chce, aby tak pozostało. Brexit będzie miał znaczący i długotrwały wpływ na sektor usług finansowych, w tym na sektor ubezpieczeń, bankowości detalicznej i zarządzania aktywami, w Wielkiej Brytanii, UE i potencjalnie na całym świecie” – powiedziała Nicky Morgan, przewodnicząca Komisji Skarbu.

Według przewodniczącej Komisji Skarbu, wszczęste dziś dochodzenie będzie miało na celu ustalenie, co leży w najlepszym interesie Brytyjczyków w perspektywie długoterminowej. Może to obejmować ścisłe dostosowanie się Wielkiej Brytanii do przepisów finansowych UE lub rezygnację z handlu usługami finansowymi z UE, a zamiast tego poszukiwanie umów handlowych z krajami trzecimi.

“Zjednoczone Królestwo może dążyć do konwergencji, równoważności lub odejść od UE. W ramach naszego nowego dochodzenia Komisja Skarbu zbada ryzyko i korzyści wynikające z każdego z tych wyborów” – przyznała Nicky Morgan. “Po zebraniu dowodów od przemysłu, organów regulacyjnych, ministrów i urzędników, przedstawimy rządowi i organom regulacyjnym szereg zaleceń dotyczących tego, co powinno być priorytetem w negocjacjach z UE i resztą świata” – dodała.

Przypomnijmy, że od zaplanowanego na 29 marca 2019 roku, ostatecznego terminu Brexitu dzielą nas już tylko nieco ponad dwa miesiące. Według najnowszych doniesień rośnie jednak prawdopodobieństwo opóźnienia wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty. Brytyjscy parlamentarzyści nie chcą bowiem, by ich kraj opuścił szeregi Unii Europejskiej bez umowy (tzw. hard Brexit). Nie chcą tego jednak nie tylko brytyjscy parlamentarzyści (w znacznej części), ale możliwość taką uznają również oficjele z Niemiec i Francji.

Sytuacja techniczna na GBPUSD

Spoglądajac na notowaniach pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek trwających od początku tygodnia wzrostów, kurs wybił górą z kanału spadkowego. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.3260 bądź nawet 1.3580.

Do handlu na rynku walutowym polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 25 stycznia 2019: EUR/USD, GBP/CHF
Następny artykułTygodniowy przegląd danych makro – decyzja monetarna FOMC oraz NFP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here