Naga Markets


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątek, piąteczek, piątunio powoli zbliża się ku końcowi. Podsumowując tę sesję warto warto wspomnieć, że pod względem szczególnie istotnych danych nie działo się dziś zbyt wiele. Mimo, że już o godz. 1:30 polskiego czasu poznaliśmy wyniki inflacji konsumenckiej z Japonii, to kolejna istotna paczka danych zaplanowana była dopiero na godz. 14:30.

Japońska inflacja znów zawodzi

Tradycyjnie, zacznijmy jednak od początku…Jak już o poranku informował nasz tajski korespondent, Przemysław Jarząbek, w ujęciu rocznym inflacja bazowa w kwietniu wzrosła o 0,7%. Chociaż analitycy spodziewali się spadku tempa wzrostu (prognozy mówiły o +0,8%), to jednak skala spowolnienia zaskoczyła wszystkich. Poprzednio inflacja r/r wynosiła 0,9%, mamy do czynienia ze spadkiem o 0,2 pp.

Bank Japonii chciałby już zacząć normalizować politykę monetarną, a zamiast tego musi tkwić w obecnej sytuacji. Wyniki inflacyjne są jeszcze gorsze niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Jeśli nie brać pod uwagę wzrostu cen energii, to inflacja bazowa wyniosłaby jedynie 0,4%. Do osiągnięcia celu w postaci dwuprocentowej inflacji jeszcze daleka droga.

Jest już prawie pewne, że bank centralny nie da rady osiągnąć celu inflacyjnego przed zakończeniem fiskalnego roku 2019. Nie pomoże nawet przekonanie w głosie Kurody. Dane mówią same za siebie. USDJPY nadal znajduje się w trendzie wzrostowym, według niektórych cena dolara może wkrótce osiągnąć 112 jenów.

Słabe wyniki CPI i sprzedaży detalicznej osłabiają CAD

Punktualnie o godz. 14:30 poznaliśmy natomiast wyniki inflacji konsumenckiej i sprzedaży detalicznej z Kanady. Dane okazały się na tyle rozczarowujące, że w ciągu zaledwie 20 min. po publikacji kurs pary walutowej USDCAD wzrósł o 100 pips.

Analizując dane opublikowane przez Statistics Canada widzimy, że najsilniej zawiodła podstawowa sprzedaż detaliczna a więc sprzedaż z wyłączeniem samochodów. Odczyt na poziomie -0,2% okazał się zdecydowanie gorszy od prognoz ekonomistów, którzy spodziewali się wzrostu o 0,5%. Rozczarowanie było tak spore, że nawet wzrost całkowitej sprzedaży detalicznej o 0,6% nie był w stanie powstrzymać słabnącego dolara kanadyjskiego.

Równocześnie poznaliśmy także wyniki inflacji konsumenckiej. Jak wynika z raportu Urzędu Statystycznego Kanady, ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w kwietniu br. o 0,3% m/m oraz 2,2% r/r. Okazuje się zatem, że w obu przypadkach ostateczne rezultaty okazały się o 0,1 p.p. gorsze od prognoz zakładających wzrosty kolejno o 0,4% m/m i 2,3% r/r.

Polacy zarabiają coraz więcej

W ciagu dnia Główny Urząd Statystyczny poinformował również, że w kwietniu 2018 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 7,8% r/r i wyniosło 4840,44 zł.

USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że na skutek dzisiejszych wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego oporu i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego. Biorąc pod uwagę, że rynek od ubiegłego tygodnia porusza się w konsolidacji, odrzucenie obecnie testowanej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

USDCAD H4

USDCHF

Bardzo interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, gdzie w dniu dzisiejszym ponownie pojawiła się dość silna reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie testowanego od kilku dni oporu mogłoby w tym przypadku otworzyć drogę do ponownych spadków nawet w okolice mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło

 


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 18 maja 2018: AUD/CAD, GBP/USD
Następny artykułDziura w prawie pozwala obejść dźwignię 30:1 narzuconą przez ESMA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here