Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jak to zwykle bywa w pierwszy piątek miesiąca, w trakcie dzisiejszej sesji uwaga wszystkich inwestorów skupiona była na odczytach NFP ze Stanów Zjednoczonych. Nieco wcześniej poznaliśmy jednak również istotne dane z brytyjskiej gospodarki. Mowa tu oczywiście o odczytach wskaźnika PMI z sektora budowlanego.

Jak już wcześniej zauważył Jarosław Szeląg, najnowsze dane sugerują, że główna siła napędowa tego sektora w ostatnich miesiącach czyli budownictwo mieszkaniowe spowolniła, kończąc 16-miesięczny wzrost.

Z drugiej strony budownictwo komercyjne wróciło do wzrostu, odwracając sześciomiesięczny okres spadku, choć tempo ekspansji było niewielkie.

Ostatecznie jednak wartość wskaźnika PMI spadła do 50.2 z 52.2 przed miesiącem. Warto jednak zaznaczyć, że wciąż jest to wynik powyżej 50 pkt. co świadczy o może nie dynamicznym ale jednak rozwoju sektora budowlanego w UK.

Styczniowe NFP i inflacja zarobkowa bardzo pozytywnie zaskoczyły!

Jak wspomniałem już we wstępie, zdecydowanie ważniejszy był dziś raport autorstwa Biura Statystyki Pracy (pełna treść dostępna tutaj) przedstawiający sytuację na rynku pracy w USA.

Z raportu BLS wynika, iż w styczniu amerykańska gospodarka wytworzyła aż 200 tys. nowych etatów w sektorze pozarolniczym, co jest wynikiem o 20 tys. lepszym od prognoz i o 52 tys. od rezultatu za grudzień 2017 r.

Mimo, że stopa bezrobocia utrzymała się na dotychczasowym poziomie 4,1% to jednak sama wartość NFP została bardzo pozytywnie odebrana przez rynek. Ostatecznie dolar amerykański odnotował silną aprecjację, dzięki czemu pierwszy raz od dawna umacnia się w stosunku do wszystkich walut G10.

Dzienna zmienność w stosunku do USD | Dane z godz. 17:00 | Źródło: Finviz.com

USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że na skutek dzisiejszej aprecjacji USD kurs dotarł w okolice lokalnego oporu. Trwałe pokonanie bądź odrzucenie tej strefy mogłoby określić przyszły kierunek ruchu dla tego instrumentu.

USDJPY H4

AUDCHF

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDCHF zauważymy, że na skutek dzisiejszej deprecjacji kurs pokonał wsparcie, o którym pisałem już wczoraj. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 0.7150.

AUDCHF Daily

AUDNZD

W przypadku pary AUDNZD kurs oscyluje w okolicy istotnego wsparcia. W tym przypadku poziom ten nie został jednak jeszcze pokonany co w dalszym ciągu daje szanse na pojawienie się reakcji popytowej i powrót do wzrostów.

AUDNZD Daily

EURNZD

Równie interesująco wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej EURNZD, gdzie kurs znajduje się obecnie w okolicy istotnego poziomu oporu. Szczegółową analizę multi-interwałową tego instrumentu przedstawiłem natomiast w osobnym artykule.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu

EURNZD H4

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPAUD – ponownie w kierunku ubiegłorocznych maksimów
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – $100 miliardów wyparowało w 24h
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here