Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niezbyt dużej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych. W ciągu dnia poznawaliśmy bowiem głównie wstępne dane dot. wskaźników PMI, wśród których najistotniejsze były oczywiście dane z Niemiec, strefy euro i Stanów Zjednoczonych. Oprócz tego opublikowane zostały także najnowsze wyniki sprzedaży detalicznej z Kanady i raport z rynku nieruchomości w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
RPP: Stopy procentowe powinny pozostać niezmienione

W ciągu dnia opublikowano także opis dyskusji na posiedzeniu decyzyjnym Rady Polityki Pieniężnej w dniu 5 czerwca 2019 r. Z protokołu wynika, że stopy procentowe powinny pozostać niezmienione. Zdaniem członków Rady perspektywy krajowej koniunktury pozostają korzystne, a dynamika PKB w bieżącym roku może być nieco wyższa niż oczekiwano w marcowej projekcji. Jednocześnie inflacja utrzyma się na umiarkowanym poziomie i w horyzoncie oddziaływania polityki pieniężnej będzie kształtować się w pobliżu celu inflacyjnego. Rada oceniła zatem, że obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.

Kurs dolara jednym z największych wygranych sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:10 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec euro.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:10 | Źródło: finviz.com

Cena złota najwyżej od września 2013 r.

Rynek złota stał się na przestrzeni ostatnich dni jednym z bardziej medialnych tematów. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że dość skutecznie rywalizuje on z kryptowalutami. Wszystko to za sprawą niezwykle dynamicznej aprecjacji, w wyniku której cena złota przekroczyła dziś barierę 1400 dolarów, co było najwyższym poziomem od września 2013 roku.

Warto zwrócić uwagę, że wskutek tych wzrostów notowania pokonały niezwykle istotny opór i jeżeli tylko wybicie to nie zostanie wkrótce zanegowane, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji.

Niewykluczone jednak, że nim do tego dojdzie, cen złota zaliczy korektę spadkową, dla której realnym zasięgiem wydają się obecnie okolice 1360 USD i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

Cena złota w piątek, 21 czerwca 2019 r.
Gold Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzegląd wydarzeń następnego tygodnia: szczyt G20, dane z USA, Niemiec i Kanady
Następny artykułEBC: Nadchodzi obniżka stóp procentowych o 20 pb oraz QE – prognozy dużych banków
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here