Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym umiarkowanie ciekawie. Okazuje się bowiem, że mimo zaledwie kilku istotnych raportów makroekonomicznych, które poznaliśmy w ciągu dnia, zmienność na notowaniach najpopularniejszych par walutowych była dość spora. Do godz. 17:35 dolar amerykański osłabiał się w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara kanadyjskiego.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:35 | Źródło: finviz.com

Wśród wspomnianych już wyżej, istotnych raportów bez wątpienia wymienić trzeba popołudniowe dane dot. sprzedaży detalicznej w kanadzie i sprzedaży nowych nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Obie te publikacje opisywałem już we wcześniejszych artykułach:

Punktualnie o godz. 16:00 poznaliśmy także treść wystąpienia prezesa Fed – Jerome Powella. W trakcie sympozjum w Jackson Hole przyznał on, że spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego, niepewność dot. polityki handlowej oraz stłumiona inflacja negatywnie wpływają na korzystne perspektywy.

Rezerwa Federalna uważanie obserwuje rozwój wydarzeń i analizuje to, co już się wydarzyło. Decydenci koncentrują się obecnie na tym, jak zmiany w handlu wpłyną na perspektywy. Polityka pieniężna nie jest jednak w stanie rozwinąć kwestii handlowych. Przewodniczący Fed zapowiedział także, że Rezerwa będzie podejmował działania mające na celu wpieranie wzrostu gospodarczego. Z wypowiedzi przewodniczącego nie można wyczytać niczego co mogłoby zaskoczyć rynki, nie ma także wskazówek co do dalszego kształtu polityki Fed.

USDJPY zmierza w kierunku 104.60

Na reakcje rynku na wypowiedzi prezesa Fed nie musieliśmy zbyt długo czekać. To właśnie to przemówienie doprowadziło bowiem do opisanej na wstępie deprecjacji dolara amerykańskiego. Wskutek tych spadków, notowania pary walutowej USDJPY osunęły się poniżej 105.30 i wiele wskazuje na to, że jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonu 104.60.

Kurs pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy Polska to już rynek rozwinięty? Co z polskim złotym? [Inside Solution One]
Następny artykułO wykresach ani słowa: Złoto, DAX, NASDAQ
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here