Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Spośród opublikowanych dziś raportów, na szczególną uwagę zasługiwał bowiem głównie ten, dotyczący sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z najnowszym raportem ONS, główne wskaźniki retail sales notowały silne wzrosty w stosunku do prognoz analityków ankietowanych przez Bloomberga:

  • Sprzedaż detaliczna m/m: 1,0%, prognoza 0,2%, poprzednio -0,7% (zrewidowano z -0,9%)
  • Sprzedaż detaliczna r/r: 4,2%, prognoza 3,4%, poprzednio 3,1% (zrewidowano z 3,0%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: 1,2%, prognoza 0,2%, poprzednio -1,0 (zrewidowano z -1,3%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: 4,1%, prognoza 3,0%, poprzednio 2,9% (zrewidowano z 2,6%)

Zobacz także: Polska: inflacja CPI coraz dalej od celu inflacyjnego RPP

Jeden z ostatnich wartościowych raportów dzisiejszej sesji jak i całego tygodnia opublikowany został natomiast przez Uniwersytet Michigan. Mowa tu oczywiście o wstępnym odczycie indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za luty br. Sam indeks powstaje na podstawie ankiet telefonicznych, które przeprowadzane są na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych. Prosi się w nich o zarówno o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwania, co do przyszłości.

Konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał wzrost wartości wskaźnika do poziomu 93,3 z 91,2 raportowanego w trakcie wstępnej publikacji. Jak się jednak okazało, potencjały nabywczy amerykańskich konsumentów wydaje się być obecnie nieco lepszy, gdyż ostatecznie odnotowano wzrost aż do 95,5.

Zaufanie konsumentów w USA

– Wzrosty z początku lutego odzwierciedlają koniec częściowego zamknięcia rządu, jak również bardziej fundamentalną zmianę oczekiwań konsumentów, wynikającą z przerwy w podnoszeniu stóp procentowych przez Fed (…) Chociaż większość konsumentów spodziewała się kolejnych podwyżek stóp procentowych w nadchodzącym roku, odsetek ten zmniejszył się do najmniejszego poziomu w ciągu ostatnich dwóch lat. Co być może ważniejsze, długoterminowe oczekiwania inflacyjne konsumentów spadły do najniższego poziomu odnotowanego w ciągu ostatniego półwiecza. – czytamy w raporcie.

Sytuacja techniczna na NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że już na początku tygodnia rynek odrzucił linię tendencji wzrostowej. Jeżeli zatem trwająca od tego czasu aprecjacja dolara nowozelandzkiego wobec amerykańskiego będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu poprzednich wierzchołków.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

Sytuacja techniczna na USDJPY

Za potencjalnym osłabieniem dolara przemawia także obecna sytuacja na notowaniach pary USDJPY, której kurs mógłby osunąć się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia). Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy ponownie pojawi się większa reakcja popytowa.

Kurs pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułInwestycje alternatywne – malarstwo, sztuka, wino, monety i inne
Następny artykułPrzegląd wydarzeń następnego tygodnia – minutki FOMC, RPP i RBA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here