Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegał na rynkach walutowych dość interesująco. Wszystko to za sprawą opublikowanych o godz. 14:30 raportów z amerykańskiego i kanadyjskiego rynku pracy. Ich skrajnie różne rezultaty sprawiły, że na notowaniach pary walutowej USDCAD dostrzec można dziś było bardzo dynamiczne spadki.

NFP na poziomie 75 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w maju 2019 roku wyniosła zaledwie +75 tys. etatów, co okazało się nie lada rozczarowaniem. Negatywny wydźwięk tej publikacji psuła także ujemna rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 224 tys. z 263 tys.)

Negatywnie wypadły także dane dot. inflacji płacowej. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzrost średniego godzinowego wynagrodzenia o 0,3% ostatecznie odnotowano jego wzrost zaledwie o 0,2%. Jedną z nielicznych składowych tego raportu, która nie rozczarowała były natomiast dane dot. stopy bezrobocia, która zgodnie z rynkowym konsensusem utrzymała się na dotychczasowym poziomie 3,6%, co jest najniższym poziomem od grudnia 1969 roku, kiedy to stopa bezrobocia plasowała się na poziomie 3,5%.

Stopa bezrobocia w kanadzie najniżej od 1976 r.

W odróżnieniu do USA, kanadyjskie dane okazały się zdecydowanie lepsze niż oczekiwano. Okazuje się bowiem, że w maju br. zatrudnienie w Kanadzie zwiększyło się aż o 27,7 tys. (prognozy zakładały wzrost jedynie o 8 tys.). Fak ten sprawił, że pomimo prognoz zakładających utrzymanie stopy bezrobocia na dotychczasowym poziomie (5,7%), ta ostatecznie osunęła się aż do 5,4% co jest najlepszym rezultatem od sierpnia 1976 roku, kiedy to bezrobocie w Kanadzie wynosiło 5,3%.

Dolar amerykański największym przegranym piątkowej sesji i całego tygodnia

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Najsilniejszą walutą nie był jednak dolar kanadyjski, a nowozelandzki.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

Równie silną deprecjację dostrzec można było także na przestrzeni całego minionego tygodnia. Co ciekawe, tu również przoduje NZD.

Tygodniowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

NZDUSD zmierza w kierunku 0.6715

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że już od końcówki ubiegłego tygodnia rynek porusza się na północ. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się re-testo ostatnio pokonanego wsparcia w rejonie 0,6715. Biorąc jednak pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się jakaś reakcja podażowa.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Pomiędzy Teorią a Praktyką” – Tydzień 23-ci – 07.06.2019
Następny artykułCo nas czeka w nadchodzącym tygodniu: czy SBN utrzyma stopy procentowe bez zmian?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here