Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Głównym wydarzeniem dzisiejszego dnia była niewątpliwie publikacja wrześniowych payrolls. Jednak raport ten podwójnie zaskoczył inwestorów – zarówno pod względem opublikowanych wartości jak i samej reakcji rynku na tę publikację.

Gorsze dane, mieszana reakcja

Wyniki wrześniowego zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym (NFP) silnie zawiodły oczekiwania inwestorów, których mediana prognoz sugerowała wzrost liczby etatów o 185 tysięcy. Ostateczny odczyt plasował się jednak zdecydowanie niżej, na dwunastomiesięcznych minimach. Dolara przed silnymi spadkami uratowała przede wszystkim wzrostowa korekta rezultatów sierpniowych oraz spadek stopy bezrobocia do poziomów nieobserwowanych od… 47 lat! – podsumowaliśmy dzisiejszy raport w oddzielnym artykule poświęconym wyłącznie payrolls.

Dane, choć okazały się najniższe od ponad roku nie zepchnęły dolara na minima… a na pewno nie trwale. Reakcja rynku na najnowsze doniesienia z amerykańskiego rynku pracy okazała się… mieszana. Na wykresie dolara dostrzegamy dziś zwiększoną zmienność, lecz bez wyraźnego kierunku. DXY najprawdopodobniej zakończy tydzień w pobliżu poziomu dzisiejszego otwarcia. DXY D1

Indeks dolara utrzymuje się powyżej strefy wsparcia w rejonie 95,50, co sprawia, że sytuacja wciąż wydaje się być prowzrostowa. Dolar dynamicznie zyskuje na wartości od końca września i dopiero wczorajsza sesja przyniosła pewne odreagowanie ostatnich wzrostów.

Czerwień w Europie

Spoglądając na europejskie parkiety dostrzegamy, że zwyżkujące indeksy możemy policzyć na palcach jednej ręki. Zyskują giełdy w Rumunii, Turcji, czy Bułgarii. Negatywnie zaskakuje niemiecki DAX (-1,1%), CAC40 (-0,9%) czy FTSE100 (-1,35%). Również nasz polski WIG znalazł się wyraźnie pod kreską tracąc 0,55%.

Indeksy 5-10-2018
źródło: www.stooq.pl

Nie lepiej ma się sytuacja na indeksie dwudziestu największych polskich spółek. Indeks WIG20 stracił w piątek 0,5%, a spadkom przewodniczył Alior, który pod koniec dzisiejszej sesji znalazł się 3,35% poniżej kreski. Na sporym wolumenie traci również PGN – akcje lidera rynku gazu w Polsce straciły dziś 2,55% swojej wartości. Pozytywnie zaskakuje natomiast Cyfrowy Polsat, który wybija formację trójkąta:

USDJPY odbija się od 114,00

Dolar w parze z jenem japońskim kontynuuje spadki i pomimo dzisiejszych prób, nie zdołał utrzymać się powyżej poziomu 114,00. Para porusza się w trendzie wzrostowym od początku września, a ostatnie dni przyniosły przyspieszenie wzrostów. Wydaje się więc, że głębsza korekta dyktowana po części księgowaniem zysków, jest zupełnie na miejscu. 

Wykorzystując mierzenia Fibonacciego można wyznaczyć potencjalny zasięg korekty na poziomie 113,00.

O tym się mówiło

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here