Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Spośród opublikowanych dziś raportów, na szczególną uwagę zasługiwały bowiem jedynie te dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii oraz inflacji konsumenckiej w Kanadzie.

Nastroje konsumenckie w USA spadły do najniższego poziomu od czasu wyboru Donalda Trumpa

Jeden z ostatnich wartościowych raportów dzisiejszej sesji jak i całego tygodnia opublikowany został natomiast o godz. 16:00. Mowa tu o wstępnym odczycie indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za styczeń br. Sam indeks powstaje na podstawie ankiet telefonicznych, które przeprowadzane są na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych. Prosi się w nich o zarówno o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwania, co do przyszłości.

Konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał nieznaczny spadek wartości wskaźnika do poziomu 97,0 z 98,3 poprzednio. Jak się jednak okazało, potencjały nabywczy amerykańskich konsumentów wydaje się być obecnie zdecydowanie gorszy, gdyż ostatecznie odnotowano spadek aż do 90,7.

Zaufanie konsumentów w USA

– Na początku stycznia nastroje konsumenckie spadły do najniższego poziomu od czasu wyboru Donalda Trump (…) Spadek ten spowodowany był szeregiem problemów, w tym częściowym zamknięciem rządu, wpływem taryf, niestabilnością rynków finansowych, globalnym spowolnieniem gospodarczym oraz brakiem jasności co do polityki pieniężnej (…) Połowa konsumentów sądzi, iż wydarzenia te będą miały negatywny wpływ na zdolność Trumpa do skoncentrowania się na wzroście gospodarczym. Styczniowy spadek optymizmu jest z pewnością zgodny ze spowolnieniem tempa wzrostu, ale nie oznacza jeszcze rozpoczęcia trwałego spowolnienia aktywności gospodarczej. To właśnie siła finansów osobistych będzie nadal wspierać wydatki konsumpcyjne na korzystnym poziomie w 2019 roku. Niemniej jednak konsumenci odczuwają teraz potrzebę wzmocnienia swoich oszczędności zapobiegawczych, co zazwyczaj polega na ograniczaniu wydatków uznaniowych. – czytamy w raporcie.

Sytuacja techniczna na USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w skutek dobrych danych doszło do dynamicznego umocnienia kursu dolara kanadyjskiego. Analizując obecną sytuację na interwale dziennym dostrzec można także, iż rynek przetestował wczoraj ostatnio pokonany opór (teraz wsparcie). Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszej aprecjacji dolara kanadyjsiego.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 18 stycznia 2019
Następny artykułBillon Group: Mikropłatności z Polski oparte na blockchainie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here