Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Jedyną wartościową publikacją, jaką poznaliśmy w ciągu dnia był bowiem jedynie raport amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Wynika z niego, że w tygodniu kończącym się 20 grudnia 2019 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się i to aż o 5,474 mln brk co okazało się wynikiem znacząco lepszym od prognoz wskazujących na ich spadek jedynie o 1,724 mln brk. Warto zwrócić także uwagę, że był to największy tygodniowy spadek od połowy września br.

Kurs funta największym wygranym piątkowej sesji

Biorąc jednak pod uwagę zmienność do godz. 17:25 zauważymy, że niemal pusty kalendarz makroekonomiczny nie powstrzymał inwestorów od aktywnej spekulacji na rynku walutowym. Jak widać na poniższej grafice, dolar amerykański osłabiał się dziś zauważalnie w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec jena japońskiego. Największą aprecjację odnotował dziś natomiast funt szterling (GBP), który w relacji do dolara umocnił się aż o 1,06%.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

GBPUSD w okolicy technicznego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że dzisiejsza aprecjacja kursu funta wobec dolara amerykańskiego sprawiła, iż rynek ten dotarł w okolice technicznej strefy oporu w wysokości 1.3110. Gdyby tylko w okolicy tego poziomu pojawiła się reakcja podażowa, mogłoby dojść do powstania przynajmniej korekty spadkowej. Trwałe pokonanie obecnie testowanej strefy mogłoby natomiast przyczynić się do dalszej aprecjacji kursu funta nawet w okolice poprzednich szczytów.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapasy ropy naftowej kurczą się najszybciej od września br.
Następny artykułBlok po 22 – 27 grudnia 2019: EUR/USD, Ropa WTI
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here