Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco. Wszystko to za sprawą kilku istotnych publikacji makroekonomicznych, które przyczyniły się do dynamicznych ruchów na notowaniach wybranych par walutowych. Mowa tu oczywiście przede wszystkim o przedpołudniowym raporcie dot. dynamiki wzrostu gospodarczego (PKB) w Wielkiej Brytanii oraz popołudniowych danych o inflacji konsumenckiej (CPI) z USA i raporcie z kanadyjskiego rynku pracy. Szczególnie ten ostatni został przez rynek odebrany z nie lada entuzjazmem, co doprowadziło do znacznej aprecjacji dolara kanadyjskiego (CAD).

Zatrudnienie w Kanadzie rośnie najszybciej od 9 lat

Okazało się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzrost zatrudnienia o 10 tys., to wzrosło w kwietniu br. ostatecznie aż o 106,5 tys. co jest najlepszym rezultatem od kwietnia 2010 roku, kiedy to zatrudnienie zwiększyło się o 108,7 tys. Fakt ten sprawił, że mimo prognoz wskazujących na utrzymanie stopy bezrobocia na dotychczasowym poziomie (5,8%), ta ostatecznie spadła do 5,7%.

Kurs dolara największym przegranym sesji

W praktyce okazało się jednak, że pomimo początkowej, niezwykle dynamicznej reakcji popytowej, kurs dolara kanadyjskiego w kolejnych godzinach oddał znaczną część wypracowanych wzrostów. To m.in. dzięki temu nie jest on największym wygranym piątkowej sesji. Biorąc pod uwagę dane do godz. 17:15 zauważymy bowiem, że na fotelu lidera zasiada obecnie kurs franka szwajcarskiego. Największym przegranym jest dziś natomiast dolar amerykański, który osłabia się w stosunku do wszystkich walut grupy G8.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:15 | Źródło: finviz.com

Rollercoaster na USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że niezwykle dobre dane z kanadyjskiego rynku pracy w połączeniu z równocześnie opublikowanymi, rozczarowującymi wynikami inflacji CPI z USA przyczyniły się do ponad 95-pipsowego ruchu. Fakt ten sprawił, że rynek osunął się do najniższego poziomu od początku maja. Tam jednak pojawiła się niemal równie silna reakcja popytowa, wskutek czego dolar kanadyjski oddało połowę wcześniejszych spadków.

W chwili obecnej obserwujemy test lokalnego oporu i jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, rynek mógłby wrócić do spadków.

Kura pary walutowej USDCAD w piątek, 10 maja 2019 r.
USDCAD H1

USDCHF w okolicy istotnego wsparcia

Niezwykle interesująco prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, gdzie wskutek trwających od wczoraj spadków kurs osunął się w rejon ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego. Póki co nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. W dalszym ciągu scenariusz pro-wzrostowy i pro-spadkowy wydają się zatem równie prawdopodobne.

Notowania pary walutowej USDCHF w piątek, 10 maja 2019 roku
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Co przyniesie poniedziałkowe otwarcie?
Następny artykułBlok po 22 – 10 maja 2019: EUR/USD, EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here