Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco. Już przed południem poznaliśmy bowiem najnowsze dane dotyczące dynamiki wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii. Po południu podobny raport przedstawiło także Bureau of Economic Analysis (Biuro Analiz Ekonomicznych USA). Wraz z danymi ze Stanów Zjednoczonych, Urząd Statystyczny Kanady przedstawił październikowe rezultaty sprzedaży detalicznej. Te mimo optymistycznych prognoz okazały się jednak najgorsze od grudnia 2015 r.

W ciągu dnia uwaga inwestorów na całym świecie skupiona była także na wydarzeniach w Wielkiej Brytanii. W tamtejszej Izbie Gmin przeprowadzono bowiem pierwsze po ubiegłotygodniowych wyborach parlamentarnych głosowanie w sprawie umowy Brexitowej. Jak informowałem już wcześniej, posłowie ilością głosów 358 do 234 opowiedzieli się za przejściem do kolejnego etapu, przybliżając tym samym Zjednoczone Królestwo do opuszczenia Unii Europejskiej z końcem stycznia 2020 roku.

Kurs funta największym wygranym piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara australijskiego i funta szterlinga, który po trwającej od początku tygodnia serii spadków, dziś okazał się najsilniejszą walutą G8. Po drugiej stronie tego zestawienia znajduje się natomiast kurs euro i kurs franka szwajcarskiego, które to są największymi przegranymi piątkowej sesji.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek trwających od początku tygodnia, niezwykle dynamicznych spadków rynek dotarł w okolice górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji, gdzie dziś pojawiła się niewielka reakcja popytowa.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD Daily

Analizując jednak obecną sytuację z punktu widzenia interwału 1-godzinowego dostrzeżemy, iż wzrosty te bardziej przypominają jedynie korektę w trwającej od kilku dni tendencji spadkowej. Póki co, rynek nie pokonał bowiem ani jednego, istotnego poziomu oporu.

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD H1

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJohnson wygrywa głosowanie! Brexit 31 stycznia 2020 r. przesądzony?
Następny artykułPrzedświąteczny nastrój sprzyja inwestorom – komentarz giełdowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here