Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególna uwagę zasługiwała przede wszystkim przedpołudniowa publikacja najnowszych wyników sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. O godz. 14:30 rynki poznały także kwietniowe rezultaty zamówień środków trwałych w USA.

Theresa May ustępuje ze stanowiska

Raporty te były jednak niczym w porównaniu z decyzją Theresy May o ustąpieniu ze stanowiska szefowej Partii Konserwatywnej a w konsekwencji również szefowej rzadu. Decyzja brytyjskiej premier zwiastuje koniec jej burzliwej, trzyletniej kadencji, która przebiegła przepełniona gorzkimi podziałami w jej własnej partii jak i całej Wielkiej Brytanii. Początkowo Wielka Brytania miała wyjść z UE 29 marca. Jednak umowa rozwodowa, którą May wynegocjowała w Brukseli została trzykrotnie odrzucona przez Parlament, co zmusiło ją do dwukrotnego opóźnienia dnia wyjścia UK z EU.

– Teraz jest dla mnie jasne, że w najlepszym interesie naszego kraju leży, by wysiłki (na rzecz brexitu) prowadził nowy premier. Tak więc ogłaszam dziś, że zrezygnuję z pozycji przewodniczącej Partii Konserwatywnej w piątek 7 czerwca – zapowiedziała Theresa May

Dzisiejsza decyzja sprawia, że brytyjska premier będzie trzecim najkrócej urzędującym premierem w powojennej historii Zjednoczonego Królestwa. Krócej od niej urzędowali jedynie Sir Aleca Douglasa-Home’a i Sir Anthony’ego Edena. O potencjalnych jej następcach pisaliśmy już w osobnym artykule.

Kurs dolara największym przegranym piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można było jednak nie w stosunku do funta, lesz dolara nowozelandzkiego.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs funta przerywa najdłuższą wyprzedaż w historii

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w wyniku dzisiejszych wzrostów rynek przerwał trwającą od niemal trzech tygodni falę wyprzedaży funta wobec dolara amerykańskiego. Spadki te trwały 14 dni, co było najdłuższa taką serią w historii, a przynajmniej od maja 1992 roku. Dopiero od tego czasu instrument ten notowany był bowiem w formacie świec japońskich umożliwiających sprawdzenie takiej serii spadków.

Jeżeli tylko dzisiejsze odbicie nie okaże się jedynie jednodniowym odreagowaniem i kurs funta z początkiem kolejnego tygodnia będzie dalej się umacniał wobec dolara, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego.

Kurs pary walutowej GBPUSD przerywa najdłuższą wyprzedaż w historii
GBPUSD Daily

USDCHF zmierza w kierunku linii trendu

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, gdzie w wyniku ostatnich wzrostów kurs dotarł w rejon dość istotnej strefy oporu i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego. Tam też już w poniedziałek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Dziś także obserwujemy przewagę podaży. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się rejony linii trendu wzrostowego bądź nawet poziomu 0,9910.

Kurs pary walutowej USDCHF
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin i blockchain zrewolucjonizują wiele branż, twierdzi Tim Draper
Następny artykułBlok po 22 – 24 maja 2019: GBP/USD, AUD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here