Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco, choć przyznać trzeba, że była ona strasznie monotematyczna. Przez wzgląd na stosunkowo pusty kalendarz makroekonomiczny, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie publikacja raportu dot. sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych, piątkowa sesja zdominowana była doniesieniami z Wielkiej Brytanii. To właśnie tam odbyły się bowiem wczoraj najważniejsze od kilkudziesięciu lat wybory parlamentarne, których wyniki określiły najbliższą przyszłość Zjednoczonego Królestwa.

Partia Konserwatywna zdobyła aż 365 mandaty. To najlepszy wynik partii od czasu wygranej Margaret Thatcher z 1987 roku. Taki wynik daje Borisowi Johnsonowi zdecydowaną większość w parlamencie, i otwiera mu drzwi do niemal bezproblemowego przeprowadzenia Brexitu do 31 stycznia, tj. 10 miesięcy po pierwotnym terminie z 29 marca 2019 r.

Tymczasem, Partia Pracy Jeremy’ego Corbyna zdobyła zaledwie 202 mandaty, co jest najgorszym wynikiem od wielu lat. Zdając sobie sprawę z ogromu porażki, po ogłoszeniu częściowych wyników lider laburzystów Jeremy Corbyn, który przewodniczył partii od 2015 roku ogłosił swoją rezygnację ze sprawowanej funkcji:

– Chcę jasno powiedzieć, że nie będę prowadził partii w następnej kampanii wyborczej – powiedział w wystąpieniu.

Więcej na temat dzisiejszych doniesień z Wielkiej Brytanii przeczytasz także w naszych wcześniejszych artykułach:

Osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką mogła natomiast zainteresować przedpołudniowa publikacja raportu dot. inflacji konsumenckiej (CPI):

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że większość walut grupy G8 utrzymywało się dziś na względnie stabilnych poziomach. Tego samego nie można natomiast powiedzieć o kursie funta, który wzrósł aż o 1,38%.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:05 | Źródło: finviz.com
Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17;00 | Źródło: finviz.com

NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że wskutek trwających od dłuższego czasu wzrostów rynek dotarł w okolice poziomu 0.66, gdzie dziś pojawiła się silna reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice jednego z dwóch ostatnio pokonanych oporów (teraz wsparć).

NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR i GBP – co dalej? Komentarz Macieja Przygórzewskiego [Walutomat.pl]
Następny artykułChiny potwierdzają osiągnięcie konsensusu z USA – komentarz giełdowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here