Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego próżno było szukać publikacji jakichkolwiek istotnych raportów z wiodących, światowych gospodarek. Ten brak danych, przyczynił się również do niezbyt dużej zmienności. Spośród walut grupy G8 największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach dolara australijskiego i nowozelandzkiego. Największym przegranym sesji okazał się natomiast funt szterling.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:05 | Źródło: finviz.com

Kurs euro (EURUSD) w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs euro umacnia się względem dolara amerykańskiego niemal nieprzerwanie od początku października. Wskutek tej aprecjacji rynek pokonał kilka istotnych poziomów oporu i dziś dotarł w rejon szczytów z połowy sierpnia br. Jeżeli tylko strefa ta zostałaby trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnymi zasięgami wydają się kolejno okolice 1.1091 i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego, bądź nawet 1.1052 i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego.

Kurs eurusd
EURUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here