Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego znalazły się m.in. publikacje raportów dotyczących dynamiki wzrostu gospodarczego (PKB) Polski oraz Kanady.

Czy Fed zaryzykuje wyższą inflację, czy wyższe bezrobocie?

Jeden z ostatnich wartościowych raportów dzisiejszej sesji jak i całego tygodnia opublikowany został natomiast przez Uniwersytet Michigan. Mowa tu oczywiście o finalnym odczycie indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za maj br. Sam indeks powstaje na podstawie ankiet telefonicznych, które przeprowadzane są na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych. Prosi się w nich o zarówno o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwania, co do przyszłości.

Konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał nieznaczny spadek wartości wskaźnika do poziomu 102,0 z 102,4 raportowanego w trakcie wstępnej publikacji. Jak się jednak okazało, potencjały nabywczy amerykańskich konsumentów wydaje się być obecnie nieco gorszy, gdyż ostatecznie odnotowano spadek aż do 100,0. Warto jednak zaznaczyć, że w dalszym ciągu jest to jednak jeden z lepszych wyników raportowanych od 2001 roku.

– Chociaż nastroje konsumentów pozostały na bardzo korzystnych poziomach, zaufanie znacznie spadło w ostatnich dwóch tygodniach maja. Spadek w ostatnim miesiącu był spowodowany niekorzystnymi odniesieniami dot. taryf, o których spontanicznie wspomniało 35% wszystkich konsumentów w ostatnich dwóch tygodniach maja (…) Oczekiwania inflacyjne z rocznym wyprzedzeniem wzrosły w maju do 2,9% z 2,5%. Oczekiwania inflacyjne z rocznym wyprzedzeniem wśród tych, którzy niekorzystnie wspominali o taryfach, były o 0,5 punktu procentowego wyższe od tych, którzy nie wspominali o taryfach (…) Połączenie wyższej inflacji i wolniejszego tempa wydatków dostarcza sprzecznych sygnałów dla polityki pieniężnej. Rozbieżność ta jeszcze się pogłębi, jeśli, co jest prawdopodobne, wojna handlowa będzie się nasilać. Czy Fed zaryzykuje wyższą inflację, obniżając stopy procentowe, czy też zaryzykuje wyższe bezrobocie, podnosząc stopy procentowe? – czytamy w raporcie.

Jen japoński największym wygranym piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:40 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w stosunku do dolara kanadyjskiego. Największe wzrosty dostrzec można dziś było natomiast na notowaniach jena japońskiego (JPY).

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:40 | Źródło: finviz.com

USDJPY najniżej od stycznia 2019 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji dolara amerykańskiego wobec jena japońskiego rynek pokonał techniczne wsparcie i osunął się do najniższego poziomu od końca stycznia br. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w rejon 107.60.

Kurs pary walutowej USDJPY
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMichael Novogratz: Bitcoin będzie konsolidować, ale nie wykluczam dalszych wzrostów
Następny artykułBlok po 22 – 31 maja 2019: USD/CAD, USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here