Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych prezentowała się dość spokojnie. Na szczególną uwagę zasługiwał bowiem zaledwie jeden raport z kanadyjskiego rynku pracy.

Jak o godz. 14:30 poinformował Urząd Statystyczny Kanady, pomimo prognoz zakładających wzrost zatrudnienia o kolejne 17,4 tys, w kwietniu odnotowano spadek miejsc pracy o 1,1 tys. Choć poziom bezrobocia utrzymuje się na stabilnym poziomie 5,8% to jednak współczynnik partycypacji w rynku pracy spada w kwietniu o 0,1 pp – informuje urząd.

W ujęciu rok do roku zatrudnienie jednak rośnie – o 278 tys. co przekłada się na wzrost o 1,5%. Sytuacja ta w głównej mierze spowodowana jest wzrostem zatrudnienia w pełnym wymiarze, co zniwelowało negatywne skutki spadku zatrudnienia na pół etatu. Jednocześnie, całkowita liczba przepracowanych godzin w Kanadzie wzrosła w kwietniu o 1,9%.

Oprócz tego, już o godz 10:00 (nasz rodzimy) Główny Urząd Statystyczny poinformował, że przeciętne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2018 roku wyniosło 4622,84 zł.

EURUSD

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że to juz drugi dzień wzrostów. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy poziomu 1.2080 bądź nawet dolnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji tj. 1.2180.

EURUSD Daily

USDPLN

Potencjalnego osłabienia dolara amerykańskiego spodziewać moglibyśmy się również na notowaniach USDPLN, gdzie rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od góry ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia).

USDPLN Daily

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, EUR/GBP, NZD/JPY
Następny artykułBlok po 22 – 11 maja 2018: EUR/JPY, EUR/NZD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here