Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała stosunkowo spokojnie. Jednym z najważniejszych wydarzeń dnia bez wątpienia była decyzja monetarna Bank of Japan, którą poznaliśmy jeszcze w trakcie sesji azjatyckiej.

Jak już o poranku informował Przemysław Jarząbek, tak jak się spodziewano, polityka monetarna kraju nie uległa zmianie. Ważniejsze jest to, co do przekazania miał Kuroda. Przede wszystkim, Bank Japonii nie zmienia horyzontu czasowego dla osiągnięcia celu inflacyjnego. Trzeba jednak pamiętać, że to nadal jest tylko prognoza, a nie twarda granica. Jeśli inflacja nie zdąży osiągnąć 2% w 2019 roku, to wcale nie oznacza, że Bank Japonii będzie starał się jej pomóc poprzez dalsze luzowanie.

Co jeszcze mogliśmy usłyszeć od Kurody? Sentyment wzrostowy ma zostać zachowany w 2019 i 2020 roku. Bank centralny nadal za swój główny cel stawia osiągnięcie inflacji na poziomie 2%. Mimo że BoJ nie planuje wprowadzenia większego luzowania polityki monetarnej, to w sytuacji wyjątkowej zostaną zastosowane dodatkowe środki.

PKB Wielkiej Brytanii zdecydowanie gorsze od prognoz!

Jedną z ważniejszych publikacji piątkowego przedpołudnia były szacunkowe dane dot. dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto w pierwszym kwartale 2018 roku.

Z raportu National Statistics wynika, iż Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa wzrósł w pierwszym kwartale 2018 roku zaledwie o 0,1% w porównaniu z 0,4% w IV kwartale 2017 r. W porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 roku dynamika plasowała się natomiast na poziomie 1,2% co również było rezultatem gorszym od prognoz zakładających utrzymanie dotychczasowego tempa wzrostu gospodarczego na poziomie 1,4%.

Wzrost PKB w Wielkiej Brytanii był najwolniejszy od IV kwartału 2012 r. – czytamy w raporcie.

Pierwsze szacunki amerykańskiego PKB za Q1 2018 biją prognozy

Popołudniu poznaliśmy natomiast pierwszy szacunek zmiany poziomu Produktu Krajowego Brutto w pierwszym kwartale tego roku. Według najnowszych szacunków rzeczywiste PKB w pierwszym kwartale 2018 roku wzrosło o 2,3% w ujęciu rocznym – czytamy w raporcie Bureau of Economic Analysis. Jednocześnie, najnowsze wyliczenia rewidują ostatni odczyt wskaźnika z 2,7% do 2,3%.

Jak już wcześniej informował Adam Rak, wzrost realnego PKB w pierwszym kwartale odzwierciedlał wzrost inwestycji zagranicznych, wydatków na konsumpcję osobistą (PCE), eksportu, poziomu inwestycji federalnych oraz wydatków rządowych i samorządowych. Jednocześnie wzrósł również poziom importu, który ujemnie wpływa na wartość wskaźnika.

Biorąc pod uwagę zmiennośc w trakcie piątkowej sesji zauważymy, że do godziny 17:30 dolar amerykański pozostawał jedną z najsłabszych walut grupy G8. Jego aprecjację obserwowaliśmy jedynie w stosunku do funta szterlinga i nie wynikała ona wcale z siły USD lecz ze słabości GBP.

Dane z godz. 17:35 | Źródło: finviz.com

EURUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją, kurs pary walutowej dotarł w okolice poziomu poziomu 1.2080. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do dalszych sadków nawet w okolice 1.1550. Niewykluczone jednak, że nim to się wydarzy, rynek wykona przynajmniej niewielką korektę wzrostową, na skutek której mogłoby dojść do ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) znajdującego się obecnie w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

EURUSD Daily

GBPUSD

Niezwykle interesująco wyglada również obecna sytuacja techniczna na notowaniach pary walutowej GBPUSD, gdzie zgodnie z moją wcześniejsza projekcją, na skutek dzisiejszego, rozczarowującego raportu dot. dynamiki brytyjskiego PKB kurs osunął się aż w okolice konfluencji technicznego poziomu wsparcia oraz linii trendu wzrostowego. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice poziomu 1.3610. Jeżeli jednak w najbliższym czasie pojawi się reakcja popytowa, na skutek której mogłoby dojść do odrzucenia obecnie testowanego wsparcia, wówczas potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć w okolice poziomu 1.3990 zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

GBPUSD Daily

NZDUSD

Choć kurs pary walutowej NZDUSD nie znajduje się w okolicy żadnego technicznego wsparcia, to warto zwrócić uwagę, że notowania od niemal dwóch tygodni poruszają się nieprzerwanie na południe. Fakt ten sprawia, że z każdym dniem zwiększa się prawdopodobieństwo pojawienia przynajmniej korekty wzrostowej. Jeżeli takowa rozpoczęłaby się już dziś, potencjalnym zasięgiem dla wzrostów mogłyby okazać się okolice ostatnio pokonanego wsparcia tj. dolnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji, zbiegającego się obecnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

NZDUSD Daily

USDPLN

Jakiegoś odreagowania spodziewać moglibyśmy się również na notowaniach pary walutowej USDPLN, gdzie kurs od dłuższego czasu nieprzerwanie porusza się na północ. Na skutek tych wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego poziomu oporu, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których potencjalnym zasięgiem okazuje się techniczny poziom wsparcia zbiegający się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

USDPLN Daily

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – 2400% wzrostu sprzedaży Ripple w Q1 2018
Następny artykułBlok po 22 – 27 kwietnia 2018: CHF/JPY, GBP/AUD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here