Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Jak to zwykle bywa pierwszego dnia miesiąca, już przed południem poznaliśmy bowiem liczne odczyty wskaźników PMI dla sektora przemysłowego. Najistotniejsze w tym przypadku okazały się oczywiście dane z Niemiec, strefy euro oraz Wielkiej Brytanii. Po południu podobny raport opublikował także instytut ISM, którzy przedstawił wyniki wskaźnika PMI ze Stanów Zjednoczonych.

W ciągu dnia poznaliśmy również dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) oraz stopy bezrobocia w strefie euro i Unii Europejskiej. Warto w tym miejscu podkreślić, że bezrobocie w całej Unii Europejskiej (UE28) wyniosło w styczniu 2019 r. 6,5%, co oznacza spadek z 6,6% w raportowanego w grudniu 2018 r. i z 7,2% w styczniu 2018 r. Jest to jednocześnie najniższa stopa odnotowana w UE28 od początku serii miesięcznych statystyk bezrobocia w UE tj. od stycznia 2000 r.

Spośród państw członkowskich najniższe stopy bezrobocia w styczniu 2019 r. odnotowano w Czechach (2,1%) i w Niemczech (3,2%). Najwyższe stopy bezrobocia odnotowano w Grecji (18,5% w listopadzie 2018 r.), Hiszpanii (14,1%) i we Włoszech (10,5%).

Stopa bezrobocia w UE
Źródło: Eurostat

Jednym z ważniejszych odczytów makroekonomicznych dzisiejszej sesji był także opublikowany o godzinie 14:30 raport dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Kanady. Wynika z niego, że wzrost realnego produktu krajowego brutto (PKB) spowolnił w czwartym kwartale do 0,1% a więc do najniższego poziomu od drugiego kwartału 2016 r.

Dolar amerykański jednym z największych wygranych piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:20 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec euro.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:20 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że w skutek dzisiejszej aprecjacji dolara amerykańskiego rynek dotarł w rejon niezwykle istotnego oporu (111.75). W chwili obecnej obserwujemy próbę pokonania tego poziomu i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji dolara amerykańskiego wobec jena japońskiego. Realnym zasięgiem dla dalszych wzrostów wydają się w tym przypadku nawet okolice poziomu 112.50.

Kurs pary walutowej usdjpy
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlockchain w rolnictwie UE. Prezydent Francji, Macron wskazuje zastosowania
Następny artykułPolskie Stowarzyszenie Bitcoin nie rekomenduje inwestowania w PNT
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here