Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dośc interesująco. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem wyniki listopadowej sprzedaży detalicznej w Australii. Jak się okazało, pomimo prognoz zakładających utrzymanie dynamiki wzrostu na poziomie 0,3%, ta ostatecznie wyniosła az 0,4% co było dla rynku pozytywnym zaskoczeniem.

Jedną z ważniejszych publikacji piątkowego przedpołudnia była natomiast ta, dotycząca dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto. Z raportu Office for National Statistics (ONS) wynika, że pomimo prognoz zakładających utrzymanie dynamiki na dotychczasowym poziomie 0,1%, Produkt Krajowy Brutto (PKB) Zjednoczonego Królestwa wzrósł w listopadzie 2018 roku o 0,2%. Nie zmienia to jednak faktu, iż w w okresie trzech miesięcy do listopada minionego roku odnotowano niewielkie spowolnienie dynamiki wzrostu gospodarczego do 0,3% z 0,4% poprzednio.

Równocześnie opublikowane zostały także najnowsze wyniki brytyjskiej produkcji przemysłowej. To publikowany przez urząd statystyczny Wielkiej Brytanii raport obejmujący dane o zmianie wielkości produkcji w sektorze przemysłowym, energetycznym, górnictwie i kopalnictwie Wielkiej Brytanii. 

W odróżnieniu do danych dot. PKB, wyniki produkcji przemysłowej negatywnie zaskoczyły. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzros o 0,4%, produkcja w listopadzie 2018 r. łączna produkcja zmalała 0,4%, w porównaniu z październikiem. Było to spowodowane w dużej mierze spadkiem o 0,3% w przemysle wytwórczym. To natomiast nic innego jak efekt spadku w aż 8 z 13 podsektorów.

Wraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy również wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Jak wynika z raportu U.S Bureau of Labor Statistics, zgodnie z oczekiwaniami, ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły w grudniu 2018 roku o 0,1%. Warto takze zwrócić uwagę, iż jest to pierwszy spadek cen od marca 2018 r. Fakt ten sprawił, że w ujęciu rocznym odnotowano wzrost o 1,9%.

Inflacja CPI w USA

Ze względu na dużą sezonowość cen żywności oraz dużą zmienność cen energii, równocześnie opublikowano także wyniki inflacji bazowej, która nie uwzględnia tych czyninków. Dane te wskazują na wzrost wskaźnika o 0,2% w ujęciu miesięcznym i 2,2% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do większości walut grupy G-8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w stosunku do euro i dolara kanadyjskiego.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na USD/CAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w skutek dzisiejszej deprecjacji dolara kanadyjskiego kurs już drugą sesję z rzędu poruszał sie na północ. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy poziomu 1.3315 bądź nawet linii wcześniejszej tendencji wzrostowej.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZnany byk zmienia zdanie: Bitcoin może spadać dalej!
Następny artykułPrzegląd wydarzeń następnego tygodnia – co zrobi kurs dolara i euro?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here