Naga Markets


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Dolar amerykański jednym z największych przegranych piątkowej sesji

Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle interesująco. Okazuje się bowiem, że pomimo niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, na notowaniach głównych par walutowych dostrzec dziś można było całkiem sporą zmienność. Biorąc pod uwagę dane z godz. 16:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec jena japońskiego. Bez wątpienia największym wygranym sesji jest natomiast dolar amerykański.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:30 | Źródło: finviz.com

Polska motorem napędowym Europy

Na tle stosunkowo pustego, piątkowego kalendarza makroekonomicznego na szczególne wyróżnienie z pewnością zasługuje raport Eurostatu, z którego wynika, że produkcja przemysłowa w stosunku do stycznia 2019 r., w lutym br. spadła o 0,2% w strefie euro (EA19) i pozostała niezmieniona w całej Unii Europejskiej (UE28). Warto przypomnieć, że w styczniu br. produkcja przemysłowa wzrosła aż o 1,9% w strefie euro (EA19) i o 1,3% w całej Unii Europejskiej (UE28). Okazuje się więc, że najnowsze dane są zdecydowanie gorsze…choć i tak okazały się lepsze od prognoz zakładających spadek aż o 0,5%.

Więcej na ten temat pisałem już w osobnym artykule oraz na moim profilu na twitterze:

Zaufanie konsumentów w USA poniżej oczekiwań

Jeden z ostatnich wartościowych raportów dzisiejszej sesji jak i całego tygodnia opublikowany został natomiast o godz. 16:00. Mowa tu o wstępnym odczycie indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za kwiecień br. Sam indeks powstaje na podstawie ankiet telefonicznych, które przeprowadzane są na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych. Prosi się w nich o zarówno o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwania, co do przyszłości.

Konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał nieznaczny spadek wartości wskaźnika do poziomu 98,1 z 98,4 poprzednio. Jak się jednak okazało, potencjały nabywczy amerykańskich konsumentów wydaje się być obecnie zdecydowanie gorszy, gdyż ostatecznie odnotowano spadek aż do 96,9.

– Coraz większego znaczenia dla konsumentów nabiera wzrost dochodów nominalnych oraz niska inflacja, przynosząca znaczne zyski w dochodach skorygowanych o inflację. Niestety, kupno pojazdów i domów nie przyniosło korzyści z niskich cen, ale konsumenci coraz częściej zgłaszali skargi na rosnące ceny pojazdów i domów, a w 2019 r. przewiduje się niewielkie spadki sprzedaży jednostkowej obu rynków. – czytamy w raporcie.

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChińscy krypto-górnicy szturmują Iran w poszukiwaniu taniej energii
Następny artykułArtyści Rynków w Comparic24.tv
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here