Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Na pierwsze i zarazem ostatnie, istotne dane przyszło nam bowiem czekać aż do godz. 14:30, kiedy to poznaliśmy raporty z rynku pracy w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Jak zwykle w tym przypadku, dla rynków zdecydowanie ważniejszy był ten drugi.

Dowiedzieliśmy się z niego, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w marcu 2019 roku wyniosła w USA aż +196 tys. etatów, co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym od prognoz zakładających odczyt na poziomie 175 tys. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wzmagała także dodatnia rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 33 tys. z 20 tys.)

Negatywnie wypadły natomiast dane dot. inflacji płacowej. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzrost średniego godzinowego wynagrodzenia o 0,2% ostatecznie odnotowano jego wzrost zaledwie o 0,1%.

Lepiej od oczekiwań wypadła także zmiana zatrudnienia w Kanadzie. Nie zmienia to jednak faktu, że w tym przypadku zatrudnienie zmalało o 7,2 tys. etatów. W dalszym ciągu jest to jednak rezultat lepszy od oczekiwanego spadku o 10 tys.

Dolar amerykański największym wygranym piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:25 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było wobec funta szterlinga (GBP) oraz dolara nowozelandzkiego (NZD).

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:25 | Źródło: finviz.com

Kurs dolara australijskiego (AUD/USD) w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że kurs od dłuższego czasu oscyluje w okolicy górnego ograniczenia kanału spadkowego. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownej deprecjacji kursu dolara australijskiego wobec dolara amerykańskiego.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

Kurs funta (GBP/USD) pokonuje linię tendencji wzrostowej

Coraz bardziej pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPUSD, której kurs pokonał dziś linię tendencji wzrostowej. Jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji kursu funta.

Zobacz także: Donald Tusk proponuje wydłużenie Brexitu nawet o 12 miesięcy

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Dolar nowozelandzki (NZD/USD) w okolicy istotnego wsparcia

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że w skutek trwających od pewnego czasu spadków kurs pokonał linię tendencji wzrostowej będącą dolnym ograniczeniem formacji trójką i zgodnie z moją wcześniejszą projekcja osunął się w okolice poziomu 0.6715. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Jeżeli zatem poziom ten zostanie trwale pokonany, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszych spadków.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBlok po 22 – 5 kwietnia 2019: NZD/USD, EUR/CHF
Następny artykułTygodniowy przegląd danych makro – decyzja monetarna EBC i protokół z posiedzenia FOMC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here