Naga Markets


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Dolar amerykański największym przegranym sesji

Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. W praktyce okazuje się jednak, że pomimo niezbyt dużej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych, które dziś poznaliśmy, zmienność na niektórych rynkach była dość znaczna. Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:45 zauważymy, że dolar amerykański (USD) osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Warto zwrócić uwagę, że największymi zwycięzcami piątkowej sesji są dolar australijski i nowozelandzki, które wobec USD zyskują kolejno 0.70% i 0.59%.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:45 | Źródło: finviz.com

Wracając jednak do opublikowanych dziś raportów, na szczególną uwagę zasługiwały przede wszystkim dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) ze strefy euro oraz wyniki sprzedaży detalicznej z Kanady.

Sytuacja techniczna na NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że w skutek trwających od środy spadków kurs osunął się aż w okolice lokalnego wsparcia i linii trendu wzrostowego, gdzie dziś pojawiła się silna reakcja popytowa. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice poziomu 0.6885.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBieżące kursy walut – euro, dolar, funt i frank – 22 lutego 2019 r.
Następny artykułFunt (GBP) podrożał już o 27 gr. Sprawdź ile może kosztować wkrótce
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here