Naga Markets



Logo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niewielkiej ilości zaplanowanych na dziś publikacji makroekonomicznych. Przed południem poznaliśmy bowiem jedynie raport dotyczący dynamiki niemieckiego wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale br. oraz wstępne wyniki wskaźników PMI dla Europy Kontynentalnej. Najważniejsze w tym przypadku okazały się oczywiście dane z Niemiec i strefy euro, które okazały się najgorsze od lat.

Zdecydowanie większy wpływ na rynki miała natomiast dopiero zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja wyników kanadyjskiej inflacji konsumenckiej oraz sprzedaży detalicznej. W tym przypadku, pomimo – wydawać by się mogło – dość dobrych rezultatów, na notowaniach dolara kanadyjskiego dostrzec można było istny rollercoaster, który ostatecznie przyczynił się do jego osłabienia.

Dolar amerykański jednym z największych wygranych piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 16:45 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację obserwowaliśmy jedynie wobec jena japońskiego.

Piątkowa zmienność dolara amerykańskiego względem walut grpy G8
Dane z godz. 16:45 | Źródło: finviz.com

NZD/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że pomimo ubiegłotygodniowej próby pokonania technicznego oporu w okolicy 0.6860, przez cały miniony tydzień kurs znajdował się poniżej tego poziomu. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie tu kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.6710.

Notowania pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Byki odpuszczają na koniec tygodnia
Następny artykułBlok po 22 – 23 listopada 2018: USD/CAD, EUR/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here