Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Jedyne istotne publikacje makroekonomiczne poznaliśmy bowiem dopiero późnym popołudniem. Mowa tu oczywiście o raporcie z amerykańskiego rynku nieruchomości, z którego dowiedzieliśmy się, że sprzedaż domów w USA spadła do najniższego poziomu od 2014 roku oraz o najnowszych danych dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej w amerykańskich magazynach.

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:45 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego nieznaczną deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie w stosunku do dolara kanadyjskiego.

Piątkowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 17:45 | Źródło: finviz.com

Osłabienie dolara amerykańskiego przyczyniło się do wzrostu wyceny złota i srebra. W skutek dzisiejszych wzrostów kurs tego drugiego pokonał kolejny, techniczny opór. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa mogąca zanegować to wybicie, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 15.60 USD.

Kurs srebra
Silver Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 28 grudnia 2018: USD/JPY, CAD/CHF
Następny artykułTygodniowy przegląd danych makro – raport z amerykańskiego rynku pracy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here