Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość interesująco. Juz w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem dane dotyczące wzrostu gospodarczego Japonii. Finalny odczyt PKB za czwarty kwartał minionego roku okazał się znacząco lepszy od wstępnych publikacji.

Jedną z najważniejszych informacją piątkowej sesji była natomiast niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa amerykańskiego biura pracy (BLS). Wynika z niego, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w lutym 2019 roku wyniosła zaledwie +20 tys. etatów, co okazało się najgorszym rezultatem od września 2017 roku, kiedy to zmiana zatrudnienia wyniosła +18 tys.

Negatywne wrażenie próbowały studzić dane dot. inflacji płacowej oraz stopy bezrobocia. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzrost średniego godzinowego wynagrodzenia o 0,3% ostatecznie odnotowano jego wzrost o 0,4%. Pozytywnie zaskoczył także spadek stopy bezrobocia. Ekonomiści spodziewali się bowiem, że osunie się ona jedynie do 3,9% z 4,0% dotychczas. Ostatecznie odnotowano natomiast spadek aż do 3,8% co jest najlepszym rezultatem od listopada ub.r.

Równocześnie poznaliśmy także podobny raport z kanadyjskiego rynku pracy. W odróżnieniu do USA, tu zmiana zatrudnienia uplasowała się jednak znacząco powyżej oczekiwań (+55,9 tys. wobec oczekiwań na poziomie 0,3 tys.)

Wielka Brytania może nigdy nie opuścić UE

Jednym z istotnych wydarzeń dnia było także wystąpienie brytyjskiej premier, Theresy May. Przyznała ona, że jeśli w przyszłym tygodniu parlament odrzuci wynegocjowane z Brukselą porozumienie w sprawie brexitu, Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej.

– W przyszłym tygodniu parlamentarzyści w Westminsterze staną przed poważnym wyborem: czy poprzeć umowę o Brexit, czy ją odrzucić (…) Poprzyjcie je i Zjednoczone Królestwo opuści UE. Odrzućcie je i nikt nie wie, co się stanie – podkreśliła May w przemówieniu wygłoszonym w Grimsby we wschodniej Anglii.

– Możemy nigdy nie opuścić Unii Europejskiej. Pewna będzie jedynie utrzymująca się niepewność. Więcej miesięcy spędzonych na sprzeczaniu się o brexit, kiedy moglibyśmy skoncentrować się na poprawie naszej NHS (publicznej służby zdrowia), naszych szkół i naszych społeczności – dodała.

Biorąc pod uwagę, że negocjacje mają być prowadzone również w trakcie najbliższego weekendu, May przypomniała unijnym dyplomatom, że “teraz jest czas na działanie”, podkreślając, że istnieje realna potrzeba, by “unijni i brytyjscy negocjatorzy wykonali jeszcze jeden wysiłek, by rozwiać obawy, które powstrzymują deputowanych do parlamentu Wielkiej Brytanii przed poparciem porozumienia o wyjściu z UE, wynegocjowanego w zeszłym roku”.

Jeżeli w trakcie przyszłotygodniowego głosowania brytyjska Izba Gmin odrzuci wynegocjowaną formę porozumienia, posłowie będą mogli głosować za ewentualnym opóźnieniem Brexitu bądź nawet opuszczeniem UE bez porozumienia.

Brytyjska premier zaznaczyła jednak, że Wielka Brytania “może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli we wrześniu umowa o wycofaniu zostanie odrzucona”.

Kurs funta (GBP) największym przegranym piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:35 zauważymy, że kurs funta był jedynym, który w trakcie dzisiejszej sesji osłabiał się w stosunku do dolara amerykańskiego. Po drugiej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługuje natomiast dolar nowozelandzki, który wobec USD zyskiwał dziś aż 0,82%.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:35 | Źródło: finviz.com

Kurs funta odbił się od 1,30 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek nocnej korekty wzrostowej doszło do re-testu pokonanego wczoraj wsparcia (teraz oporu), w okolicy którego już przed południem pojawiła się większa reakcja popytowa. W ciągu kilku kolejnych godzin kurs funta osunął się aż w rejon 1,30 USD i dopiero tam pojawiła się reakcja popytowa. Niewykluczone jednak, że to jeszcze nie koniec spadków. Z technicznego punktu widzenia kurs funta mógłby bowiem osunąć się nawet w rejon 1,2980 USD. Dopiero tam znajduje się bowiem najbliższe wsparcie.

Kurs funta traci na wieść o możliwym odwołaniu Brexitu
GBPUSD H1

Kurs funta poniżej 4,98 PLN

Spoglądając na notowania pary walutowej funta (GBP) do polskiego złotego (PLN) dostrzec można, że w skutek dzisiejszych spadków kurs funta osunął się poniżej 4,98 PLN co jest jednym z najniższych poziomów od niemal trzech tygodni.

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRosja: Obracanie kryptowalutami bez identyfikacji będzie nielegalne
Następny artykułDeutsche Börse i Commerzbank przeprowadziły pomyślnie transakcję na blockchain
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here