Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała jedynie publikacja raportu z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wynika z niego, że wyrównana sezonowo liczba pozwoleń na budowę w lipcu 2019 roku wyniosła 1,336 mln i była wyższa aż o 8,4% w stosunku do danych z czerwca, gdzie pozwoleń było 1,232 mln. Oczekiwania rynków zakładały w tym przypadku wzrost do 1,270 mln, a zatem były niższe od dzisiejszego odczytu.

Spadek widoczny jest jednak w przypadku rozpoczętych budów, gdzie dane za lipiec wskazują liczbę 1,191 mln, która jest niższa o 4% od zrewidowanego wyniku z czerwca (1,241 mln). Według prognoz, rozpoczęty budowy miały plasować się na poziomie 1,257 mln.

Pozwolenia na budowę w lipcu 2019 roku | źródło: census.gov
Pozwolenia na budowę w lipcu 2019 roku | źródło: census.gov

Zaufanie konsumentów w USA najniżej od początku roku

Jeden z ostatnich wartościowych raportów dzisiejszej sesji jak i całego tygodnia opublikowany został natomiast przez Uniwersytet Michigan. Mowa tu oczywiście o wstępnym odczycie indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za sierpień br. Sam indeks powstaje na podstawie ankiet telefonicznych, które przeprowadzane są na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych. Prosi się w nich o zarówno o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwania, co do przyszłości.

Konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek wartości wskaźnika do poziomu 97,2 z 98,2 raportowanego w trakcie lipcowej publikacji. Jak się jednak okazało, potencjały nabywczy amerykańskich konsumentów wydaje się być obecnie znacząco gorszy, gdyż ostatecznie odnotowano spadek aż do 92,1, co jest najgorszym rezultatem od stycznia bieżącego roku.

– Nastroje konsumentów spadły na początku sierpnia do najniższego poziomu od początku roku. Straty z początku sierpnia objęły wszystkie składniki Indeksu. Choć Indeks Oczekiwań zanotował w sierpniu ponad dwukrotny spadek w stosunku do Indeksu Obecnych Warunków (-8,2 w porównaniu do -3,3), Indeks Obecnych Warunków spadł do najniższego poziomu od końca 2016 roku. Polityka pieniężna i handlowa zwiększyła niepewność konsumentów, ale nie pesymizm co do ich przyszłych perspektyw finansowych (…) Głównym celem dla konsumentów od pierwszej od dziesięciu lat obniżki stóp procentowych było zwiększenie obaw o ewentualną recesję. Konsumenci doszli do wniosku, idąc za przykładem Rezerwy Federalnej, że w oczekiwaniu na ewentualną recesję mogą być zmuszeni do ograniczenia wydatków. Spadające stopy procentowe od dawna kojarzone są z początkiem recesji. Być może najważniejszym pozostałym filarem siły nabywczej wydatków konsumpcyjnych są korzystne perspektywy zatrudnienia i dochodów, chociaż sierpniowe badanie wykazało pewne obawy co do przyszłego tempa dochodów i przyrostu zatrudnienia. Jest prawdopodobne, że konsumenci ograniczą tempo wydatków, utrzymując jednocześnie gospodarkę z dala od recesji przynajmniej do połowy 2020 roku – czytamy w raporcie.

Kurs funta największym wygranym piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:05 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do jena japońskiego, dolara nowozelandzkiego, euro oraz franka szwajcarskiego. Jego deprecjację dostrzec można było natomiast wobec dolara australijskiego, kanadyjskiego i funta szterlinga.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 16:05 | Źródło: finviz.com

GBPUSD wybija górą z kanału spadkowego

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszej aprecjacji kursu funta wobec dolara amerykańskiego rynek wybił górą z trwającego od niemal trzech tygodni kanału spadkowego, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

GBPUSD
GBPUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoty odrabia straty po ostrej wyprzedaży
Następny artykułIndeksy próbują odrabiać ostatnie spadki – komentarz giełdowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here