Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niezbyt dużej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych, które poznaliśmy w ciągu dnia.

Przed południem, na szczególną uwagę zasługiwały bowiem jedynie dane dot. inflacji konsumenckiej ze strefy euro. Osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką poznały również najnowsze wyniki inflacji CPI oraz dynamiki wzrostu gospodarczego. Szczegółowo te dane opisywałem już wcześniej, w osobnym artykule. Po południu rynki poznały natomiast zaskakująco dobry odczyt dynamiki PKB w Kanadzie.

Zaufanie konsumentów w USA spada do najniższego poziomu od października 2016 r.

Jeden z ostatnich wartościowych raportów dzisiejszej sesji jak i całego tygodnia opublikowany został natomiast przez Uniwersytet Michigan. Mowa tu oczywiście o finalnym odczycie indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za sierpnień br. Sam indeks powstaje na podstawie ankiet telefonicznych, które przeprowadzane są na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych. Prosi się w nich o zarówno o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwania, co do przyszłości.

Konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał utrzymanie wartości wskaźnika za poziomie raportowanym podczas publikacji wstępnego odczytu (92,1). Jak się jednak okazało, potencjały nabywczy amerykańskich konsumentów wydaje się być obecnie znacząco gorszy, gdyż ostatecznie odnotowano spadek do 89,8, co jest najgorszym rezultatem od października 2016 r. Oznacza to także, że w porównaniu z lipcem br. wartość wskaźnika osunęła się aż o 8,6 pkt. z 98,4.

– Indeks nastrojów konsumenckich odnotował największy miesięczny spadek od grudnia 2012 roku. Deprecjacja w 2012 roku była wyrazem powszechnych obaw przed zepchnięciem z klifu fiskalnego* w związku z rosnącymi podatkami i spadkiem wydatków publicznych. Ostatni spadek wynika z negatywnych odniesień do taryf, o których spontanicznie wspomniał jeden na trzech konsumentów. W odróżnieniu od obaw dotyczących klifu fiskalnego, które zostały szybko rozwiązane, polityka taryfowa Trumpa była wielokrotnie odwracana w związku z groźbami wyższych taryf w przyszłości. Taka taktyka może mieć pewne zalety w negocjacjach z Chinami, ale działa na rzecz zwiększenia niepewności i zmniejszenia wydatków konsumpcyjnych w kraju (…) Dane wskazują, że spadek zaufania konsumentów spowodowany polityką taryfową jest obecnie bardzo zaawansowany – czytamy w raporcie.


* Klif fiskalny – termin oznaczający gwałtowną redukcję deficytu budżetowego poprzez podwyższenie podatków i cięcia w wydatkach budżetowych w celu ograniczenia deficytu budżetowego.


Euro największym przegranym piątkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:30 zauważymy, że kurs dolara umacniał się dziś w stosunku do funta, dolara australijskiego i jena japońskiego. Jego deprecjację dostrzec można było natomiast wobec dolara kanadyjskiego, nowozelandzkiego, franka szwajcarskiego i euro.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

Kurs euro najniżej od maja 2017 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji euro, rynek osunął się do najniższego poziomu od maja 2017 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.0860.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Weekly

Dolar nowozelandzki najniżej od września 2015 r.

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że wskutek trwających nieprzerwanie od sześciu tygodni spadków, rynek osunął się w okolice poziomu 0.6270. Jest to najniższa wycena dolara nowozelandzkiego wobec amerykańskiego od września 2015 r.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Weekly

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułInwestorzy ignorują EBC! Ich oczekiwania mogą być nadmierne
Następny artykułSilne odbicie na Książęcej – komentarz giełdowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here