Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Piątkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Na pierwszą istotną publikację przyszło nam bowiem czekać dziś aż do godz. 14:30, kiedy to poznaliśmy dane z rynku pracy w Kanadzie.

Rynek pracy najsilniejszym aspektem amerykańskiej gospodarki

Jeden z ostatnich wartościowych raportów dzisiejszej sesji jak i całego tygodnia opublikowany został natomiast przez Uniwersytet Michigan. Mowa tu oczywiście o wstępnym odczycie indeksu zaufania konsumentów Uniwersytetu Michigan za listopad br. Sam indeks powstaje na podstawie ankiet telefonicznych, które przeprowadzane są na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych. Prosi się w nich o zarówno o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwania, co do przyszłości.

Konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał niewielki wzrost wartości wskaźnika do 95,9 z 95,5 raportowanego w październiku. Jak się jednak okazało, potencjały nabywczy amerykańskich konsumentów wydaje się być obecnie nieco gorszy, gdyż ostatecznie odnotowano wzrost jedynie do 95,7.

– Konsumenci wyrazili nieco bardziej pozytywne perspektywy dla gospodarki, co zostało skompensowane nieco mniej korzystnymi perspektywami dla ich własnych finansów osobistych (…) Najsilniejszym aspektem obecnej gospodarki jest wzrost zatrudnienia i wynagrodzeń. Chociaż konsumenci stali się nieco bardziej ostrożni w wydawaniu pieniędzy, nie widzą powodu, by oszczędzać przed recesją (…) Większość konsumentów oczekuje, że stopa bezrobocia pozostanie niezmieniona na najniższym poziomie od 50 lat – czytamy w raporcie.

Dolar amerykański jednym z największych wygranych sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec jena japońskiego.

Piątkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

EURUSD zmierza w kierunku 1.0997

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek trwających od początku tygodnia spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 1.1052. Dość szybko doszło także do re-testu i odrzucenia tego poziomu od dołu (jako oporu). Jeżeli zatem obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania kolejnego wsparcia tj. 1.0997.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD H4

NZDUSD pokona istotne wsparcie?

Za potencjalnym umocnieniem dolara amerykańskiego przemawiać może także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDUSD, gdzie zauważymy, iż wskutek trwających od początku tygodnia spadków kurs osunął się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 0.6340. W chwili obecnej obserwujemy próbę pokonania tego poziomu i jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się żadna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się nawet okolice 0.6240.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCo w końcu z porozumieniem handlowym? – komentarz giełdowy
Następny artykułKurs funta do dolara GBPUSD wybija Overbalance, czas na spadki?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here