Złotówka i dwa złotePiątkowy poranek przynosi ze sobą nieznaczne osłabienie polskiego złotego (PLN) wobec głównych walut. Nie oznacza to jednak, że tendencja ta będzie w najbliższym czasie kontynuowana. Z technicznego punktu widzenia (przynajmniej na niektórych parach walutowych) zdecydowanie więcej przemawia bowiem, za zbliżającą się aprecjacją PLN. O poranku euro kosztuje 4,2823, funt brytyjski 4,8105, dolar amerykański 3,7655, a frank szwajcarski 3,7920.


Kurs euro (EUR/PLN) coraz słabszy

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/PLN zauważymy, że kurs euro do złotówki od kilku dni re-testuje pokonaną niedawno linię tendencji wzrostowej będącą jednocześnie dolnym ograniczeniem wcześniejszej formacji trójkąta prostokątnego. Pomimo wczorajszej reakcji podażowej sygnalizującej potencjalne odrzucenie tego poziomu, cena w dalszym ciagu oscyluje w jego okolicy. Jeżeli jednak rynek w końcu odrzuci obecnie testowany opór, spodziewać moglibyśmy się dalszej deprecjacji euro, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 4.23 PLN. By tak się jednak mogło stać, kurs musiałby najpierw pokonać jeszcze inne, techniczne wsparcie w okolicy 4.2690.

Kurs funta (GBP/PLN) nie ma siły do wzrostów

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej funta szterlinga do polskiego złotego (GBP/PLN), gdzie dostrzec możemy, że mimo, iż kurs osunął się niedawno w okolice technicznego wsparcia (4.7850), gdzie pojawiła się reakcja popytowa, to jednak kupującym ewidentnie brakuje siły, by móc trwale odrzucić tą strefę. Jeżeli zatem w najbliższym czasie pojawi się kolejna, silna reakcja podażowa, w skutek której mogłoby dojść do pokonania w/w wsparcia, potencjalna wyprzedaż kursu funta szterlinga (GBP) mogłaby sięgnąć nawet okolic 4.70 PLN.

Kurs dolara (USD/PLN) testuje techniczne wsparcie

W okolicy technicznego poziomu wsparcia oscyluje obecnie również kurs pary walutowej USD/PLN. Gdyby strefa ta została pokonana, potencjalne osłabienie dolara amerykańskiego mogłoby sięgnąć okolic 3.70 PLN bądź dalej nawet 3.6160 PLN. Jej trwałe odrzucenie mogłoby natomiast otworzyć drogę do ponownych wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się być rejony 3.84 PLN.

Kurs franka (CHF/PLN) odrzuca 3.8127

Spoglądając na notowaniach franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHF/PLN) zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w kanale wzrostowym, w którym powstała swego rodzaju konsolidacja. Rynek od drugiej połowy września br. porusza się bowiem pomiędzy 3.73 a 3.8127. Jeżeli obserwowane od kilku dni umocnienie kursu franka szwajcarskiego będzie kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania tego drugiego.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here