polski złoty w doniczceCzwartek przyniósł silniejszą korektę wzrostową polskiego złotego, który łapie oddech po serii spadków. Kurs euro osuwa się pierwszy raz od 7 dni, kurs dolara powraca pod 3,84 zł, kurs funta traci najmocniej od miesiąca, a najstabilniej prezentuje się kurs euro. Sprawdź kursy walut w piątek, 15 lutego 2019 roku.


Kurs euro w końcu traci, EUR/PLN osuwa się pierwszy raz od tygodnia

Dwudniowy test poziomów powyżej 4,34 zł spowodował, że kurs euro ostatecznie zawrócił i cena w czwartek powracała poniżej istotnego poziomu oporu, który blokuje dynamiczniejsze wzrosty EUR/PLN nieprzerwanie od sierpnia 2018 roku. W piątek notowania otwierają się poniżej 4,33 zł, a patrząc na to jak silnie cena oddaliła się od siatki średnich ruchomych (50 i 200 EMA), analitycy spodziewają się silniejszej korekty na korzyść złotówki i ewentualnego powrotu do 4,30 zł.

kurs euro 15 lutego 2019
Kurs euro traci po siedmiu sesjach wzrostowych z rzędu. Źródło: Tradingview.com

W momencie gdy cena utrzymuje się pod 4,3350 zejście do 4,30 zł jest otwarte. Natomiast wybicie granatowej linii i utrzymywanie się nad nią będzie sygnałem chęci dalszych wzrostów euro.

USD/PLN pod 3,84 zł, kurs dolara również koryguje

Bardzo podobna sytuacja spotkała notowania USD/PLN. Różnica polega jednak na tym, że kurs dolara próbując wybijać górne ograniczenie konsolidacji testował jednocześnie niemal dwuletnie maksima (3,86 zł). Czwartek ostatecznie zamyka się pod 3,84 zł, dając PLN szansę na chwilę odpoczynku przed nowym tygodniem.

kurs dolara 15 lutego 2019
Kurs dolara tracił w czwartek, cena wraca poniżej 3,84 zł. Źródło: Tradingview.com

3 ostatnie próby pokonania wspomnianego oporu kończyły się silniejszymi spadkami USD/PLN. W sierpniu dolar osuwał się aż do 3,64 zł, natomiast w listopadzie i grudniu do 3,73 zł. Czy tym razem inwestorzy znowu będą świadkami co najmniej 11-groszowej deprecjacji?

Kurs funta tracił najsilniej od miesiąca, GBP/PLN wraca na 4,91 zł

Wieczorne głosowanie w brytyjskiej Izbie Gmin zesłało kurs funta o 1% w dół w stosunku do złotego, sygnalizując kolejną porażkę premier Theresy May w parlamencie odnośnie Brexitu. GBP/PLN testuje poziomy 4,91 zł i osuwa się o ponad 4 groszy z lokalnych maksimów.

kurs funta 15 lutego 2019
Kurs funta traci reagując na wyniki głosowań nad poprawkami ws. Brexitu. Źródło: Tradingview.com

Notowania funta w tym momencie konsolidują w liczącym sobie 7 groszy przedziale. Dopiero jego wybicie górą lub dołem pozwoli cenie myśleć o silniejszych ruchach aprecjacyjnych lub deprecjacyjnych.

CHF/PLN odporniejszy na korektę, kurs franka nadal nad 3,81 zł

Czwartkowa sesja przynosi również korektę wyceny CHF/PLN, notowania jednak czwartą sesję z rzędu testowały poziomy nad 3,82 zł. Z drugiej stron kurs franka utrzymuje się nad 3,81 zł, czyli nad górnym ograniczeniem konsolidacji, która trzymała wykres w ryzach od początku października.

kurs franka 15 lutego 2019
Kurs franka nad górnym ograniczeniem ruchu bocznego. Źródło: Tradingview.com

Dopóki sytuacja nie ulegnie zmianie, frank ma przed sobą szansę na wyraźniejsze umocnienie, celując między innymi w 3,86 zł, gdzie przebiegają maksima z września. Powrót do strefy konsolidacji otwiera natomiast szansę na test 3,73-3,73 zł.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here