Spoglądając na notowania dolara amerykańskiego, euro, funta szterlinga oraz franka szwajcarskiego zauważymy, że wszystkie z nich tracą o poranku. Największym wygranym tej sytuacji okazuję się być polski złoty. Pozostaje jednak pytanie, czy aby ta tendencja nie jest tylko chwilowa. O poranku kursy walut kształtują się na następującym poziomie: euro 4,2900, dolara 3,7579, funta 4,8353 i franka 3,7848.


Kurs dolara (USD/PLN) osuwa się trzecią sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/PLN zauważymy, że kurs od dłuższego czasu porusza się w trendzie horyzontalnym. Na przestrzeni listopada doszło do powstania pro-spadkowej formacji podwójnego szczytu, sygnalizującej potencjalne odrzucenie górnego ograniczenia tego boxu. Fakt ten sprawił, że od kilku dni obserwujemy spadki kursu dolara amerykańskiego. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem przetestowania okolic 3.75 PLN. Jeżeli jednak wsparcie to zostanie pokonane, wówczas kurs mógłby osunąć się w okolice 3.70 PLN bądź nawet 3.6150 PLN.

Euro coraz tańsze

Piątkowy poranek to już czwarta sesja z rzędu, kiedy obserwujemy spadki kursu euro. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej będącej jednocześnie dolnym ograniczeniem formacji trójkąta prostokątnego. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby przyczynić się do powstania przynajmniej chwilowego umocnienia wspólnej waluty. Jeżeli jednak tak się nie stanie i strefa ta zostanie pokonana, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwy test okolic poziomu 4.2690 PLN.

Funt znów traci

Kurs funta szterlinga od kilku dni oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego poziomu. Mimo, że po pierwszym wybiciu dość szybko pojawiła się reakcja popytowa mogąca je zanegować, to wzrosty te nie trwały jednak zbyt długo i w chwili obecnej rynek znów znajduje się poniżej tego poziomu. Jeżeli zatem tendencja spadkowa będzie kontynuowana, niewykluczone, że w najbliższym czasie kurs osunie się nawet w okolice 4.70 PLN.

Warto przy tym jednak pamietać, że w przypadku notowań funta istotną rolę odrywają wszelkie doniesienia związane z porozumieniem w sprawie Brexitu.

Co dalej z frankiem?

Spoglądając na notowania franka szwajcarskiego (CHF/PLN) zauważymy, że kurs od pewnego czasu porusza się w kanale wzrostowym. Mimo to, w ostatnim czasie rynek ma znaczne problemy, by dotrzeć w okolice górnego ograniczenia tej formacji. W miniony wtorek, już po raz kolejny pojawiła się bowiem reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie okolic poziomu 3.8130 PLN. Jeżeli zatem trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem kanału.

W środowym kalendarzu makroekonomicznym zabrakło publikacji, które mogłyby mieć wyraźniejszy wpływ na kurs złotego.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDino [DNP] – koniec roku przyniesie powrót do wzrostów? – analiza na zamówienie
Następny artykułNiemieckie PMI wskazują na trwałą utratę dynamiki wzrostu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here