Naga MarketsW piątek opublikowana została seria danych z kanadyjskiego gospodarki obejmujące m.in. rynek pracy oraz wzrost gospodarczy. Przedstawione dane można uznać za pozytywne, co spowodowało gwałtowne umocnienie dolara kanadyjskiego m.in. w stosunku do dolara amerykańskiego.

Rysunek 1. Dane z kanadyjskiej gospodarki, źródło: investing.com

Reakcja inwestorów da dane była zdecydowana, przez co strona podażowa zniosła kurs pary walutowej USDCAD o ponad 200 pipsów, testując silny poziom wsparcia zlokalizowany w rejonie cenowym 1.2650. Prawdopodobnie zobaczymy w tym miejscu przynajmniej krótkoterminową reakcję, jednak w perspektywie najbliższego tygodnia, dwóch oczekują przełamania i kontynuacji spadków.

Rysunek 2. Analiza techniczna, USDCAD, H4, 4.12.2017.

Ewentualna realizacja scenariusza spadkowego w pierwszej kolejności powinna doprowadzić do zejścia kursu w rejon kolejnego wsparcia 1.2600. Docelowo oczekuję spadków co najmniej w pobliże ważnego poziomu 1.2430.

Rysunek 3. Scenariusze dla opcji put

Odpowiednim sposobem na realizację scenariusza spadkowego jest zakup opcji put. Termin realizacji to maksymalnie 22 grudnia, czyli ostatni dzień przed świętami, kiedy płynność powinna zdecydowanie spadać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here