TMS


Po dwóch dniach niezłych zysków piątkowa sesja w Azji i krajach Pacyfiku nie wygląda już tak dobrze. Największym przegranym jest branża technologiczna, z Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. na czele (-5,73%). Jeden z największych producentów chipów na świecie spodziewa się sprzedaży w drugim kwartale o ponad 10% gorszej od oczekiwań analityków, w związku ze słabym popytem na smartfony z najwyższej półki.

W Japonii Nikkei225 po spadkach z początku sesji w końcu się odbił i tuż przed przerwą znalazł się nad kreską. Mimo to Tokyo Electron nurkuje 2,42%. W Korei Południowej KOSPI traci 0,34%, głównie przez sytuacją Samsunga (-1,71%).

Oriano Lizza z CMC Markets komentuje: „To nieco niepokojący znak dla rynku jako całości, prawdopodobnie zobaczymy stratę tempa w skali regionalnej i globalnej. Nie powinien jednak to być problem długoterminowy”.

NIKKEI225 oraz australijski ASX200 wzrastały przez 5 dni z rzędu dzięki odbiciu na rynku surowców oraz ochłodzeniu geopolitycznych napięć. Traderzy wracają do analizy fundamentalnej, głównie z powodu raportów kwartalnych spółek.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here