Naga MarketsPodczas gdy inwestorzy w Polsce mieli już wolne, przy Wall Street odbywał się normalny handel. I trzeba przyznać, że jego efekty są bardzo zauważalne na wykresach, ponieważ popyt odbudował się bardzo szybko i w dużej części zniwelował czwartkowe straty. Oczywiście brakuje jeszcze trochę do pełnego optymizmu, ale byki mogą mieć nadzieję na pozytywny dla siebie rozwój wypadków w najbliższym tygodniu.

W piątek nie poznaliśmy istotnych danych z amerykańskiej gospodarki, na które w sposób szczególny zwróciłby uwagę rynek.

• Dow Jones: +1,03%
• S&P500: +1,09%
• NASDAQ: +1,29%

Te artykuły również Cię zainteresują
S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Zdecydowanie najmocniejszą z dużych spółek notowanych na amerykańskich parkietach była w piątek ALCOA, o której już kilkakrotnie wspominałem w przedsesyjnych analizach. Cena akcji w tym przypadku przebiła kluczowe w średnim terminie opory i ostatecznie zdrożała o 5,44%. Po ostatnich spadkach bardzo dobrą sesję zaliczyło też APPLE. Wartość firmy z logiem nadgryzionego jabłuszka wzrosła o 3,04%. Bardzo mocno zachowywał się też INTEL, który zdrożał o 2,67%.

ALCOA - wykres H4
ALCOA – wykres H4

Nieźle wczorajszą sesję wykorzystały też walory AIG, które rosły o 2,58%.

Spółką, która została przeceniona mimo bardzo mocnego sentymentu rynkowego było AT&T. Ostateczny spadek w tym przypadku wyniósł 0,64%. Z obserwowanych przeze mnie spółek traciło jeszcze YAHOO i VERIZON. Właściciel portalu internetowego yahoo.com został przeceniony o 0,14%. Natomiast akcje telekomunikacyjnego giganta potaniały o symboliczne 0,06%.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here