Trzy stosy pięciozłotówek PLNPrzez wzgląd, że piątkowa sesja jest ostatnią przed Świętami Wielkanocnymi, zmienność na rynku walutowym była bardzo niewielka. Większość walut poruszała się w wąskich konsolidacjach i na nieco większe ruchy przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać aż do przyszłego wtorku bądź być może nawet środy.


Kurs euro odrabia kwietniowe spadki

Kurs euro tracił wobec polskiego złotego przez zdecydowaną większość tygodnia. Dopiero wczoraj pojawiła się większa reakcja popytowa. Warto jednak zwrócić uwagę, że w trakcie trwających od początku kwietnia spadków kursu dolara wobec polskiego złotego rynek osunął się poniżej linii tendencji wzrostowej, co czysto teoretycznie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków kursu euro nawet w rejon 4.25 zł. Biorąc jednak pod uwagę wczorajsze wzrosty, niewykluczone, że w najbliższym czasie pojawi się tu korekta wzrostowa, dzięki której kurs dolara mógłby wzrosnąć w okolice pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej.

Frank szwajcarski testuje istotne wsparcie

Kurs franka nie może zaliczyć kwietnia do udanych. W tym czasie osunął się on bowiem o ponad 3% z okolic 3.86 zł do 3.74 zł, gdzie wczoraj pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 3.7750 zł.

Kurs funta z szansą na wzrosty?

Kurs funta osunął się w ostatnim czasie z 5.06 zł do 4.9222 zł, gdzie wczoraj pojawiła się większa reakcja popytowa. W trakcie piątkowej sesji kurs funta poruszał się jednak już w dość wąskiej konsolidacji i dopiero trwałe wybicie w którąkolwiek ze stron mogłoby określić przyszły kierunek ruchu na notowaniach pary walutowej GBP/PLN.

Dolar amerykański pod presją podaży

Kurs dolara amerykańskiego od pewnego czasu poruszał się w kanale spadkowym. Wskutek czwartkowych, niezwykle dynamicznych wzrostów doszło jednak do wybicia górą z tej formacji i kurs funta dotarł w okolice kolejnego oporu (3.8130 zł), gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Dopóki strefa ta nie zostanie trwale pokonana, dalsze wzrosty kudsu dolara stoją pod sporym znakiem zapytania. Warto bowiem zwrócić uwagę jak istotny był to poziom w przeszłości.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCo zatrzyma wzrost cen ropy naftowej?
Następny artykułCzłowiek vs. Rynek: Trading oczami psychopaty – z komentarzem psychoterapeutki Marty Sokołowskiej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here