Naga Marketsbyk patrzący w wykresyPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, pomimo trzech spadkowych sesji z rzędu kupujący zdołali zamknąć tydzień na plus. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,59% tym samym przedłużając impuls wzrostowy z początku tygodnia.

  • WIG20 kończy tydzień wzrostem o 0,50%
  • KGHM, JSW i Pekao największymi wygranymi w piątek
  • Ponad 220 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Powiało optymizmem na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się pozytywnym akcentem. Aż 17 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 1,59%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 83 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 890 mln zł. 221 spółek zakończyło dzień wyżej (55,4%), a 123 odnotowało spadek (30,8%). Z kolei 55 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, PKO BP oraz KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka KGHM (WIG20)(+4,89%) oraz Emcinsmed (+15,20%), a silniej spadała firma Dino Polska (WIG20)(-0,98%) oraz Serinus (-29,39%).

WIG20 kończy tydzień na plusie

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja zanegowała impuls spadkowy, który trwał przez ostatnie trzy sesje. Tym samym główny polski indeks zdołał zakończyć tydzień 0,50% wzrostem na poziomie 1957.

Kurs WIG20 na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale tygodniowym, tradingview

Kurs pozostaje między strefą wsparcia 1884 – 1913, a psychologicznym poziomem oporu 2000. Dopiero trwałe przebicie otworzyłoby drogę w kierunku tegorocznego maksimum 2100 z celem na zeszłoroczny szczyt 2200.

KGHM wzrasta w piątek niemal 5%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka KGHM. Notowania wzrosły o 4,89% zamykając się na poziomie 190. Kurs pozostaje w zakresie konsolidacji 176-200 i dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno wykreować trwały impuls.

Kurs KGHM na interwale dziennym, tradingview
Kurs KGHM na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem w 2021 roku KGHM planuje sprzedaż 566 tys. ton miedzi płatnej oraz 1165 ton srebra – wynika z przedstawionych przez spółkę założeń budżetowych. Jak poinformował w czwartek zarząd KGHM, Rada Nadzorcza spółki zatwierdziła budżet KGHM Polska Miedź S.A. oraz Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. na 2021 rok.

Dino Polska największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Dino Polska, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -0,98%. Mimo nieudanej końcówki tygodnia kurs zdołał się zamknąć minimalnie na plusie. Lokalne wsparcie stanowi poziom 243, a jego przebicie otworzyłoby drogę w kierunku okrągłego poziomu 200. Z drugiej strony dwa główne opory to 285 oraz tegoroczne maksimum 301.

Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview
Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie analitycy DM BOŚ, w lutowym raporcie miesięcznym, dodali akcje Dino, Unibepu, Asseco Poland i Asseco SEE do listy polecanych długich pozycji. Z zestawienia usunięto Mercor.

– Skład naszego portfela w nadchodzącym miesiącu podlega umiarkowanym zmianom. W szczególności na listę długich pozycji dodajemy Dino, Unibep, Asseco Poland i Asseco SEE, natomiast usuwamy Mercor. W grupie podmiotów mogących zachować się gorzej od rynku nie wprowadzamy żadnych zmian – napisano.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here