Naga Marketsbyk patrzący w wykresyPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, był to kolejny tydzień z rzędu udany dla polskiej giełdy. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,74% tym samym przedłużając impuls wzrostowy z zeszłego tygodnia.

  • WIG20 kończy tydzień powyżej 1800 punktów
  • Allegro, KGHM, JSW i CCC największymi wygranymi w piątek
  • Ponad 180 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Optymizm utrzymuje się na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się mocno pozytywnym akcentem. 12 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 1,74%. Pozytywnie zakończył tydzień również WIG, mWIG40 oraz sWIG80. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 43 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,1 mld zł. 188 spółek zakończyło dzień wyżej (48,3%), a 128 odnotowało spadek (32,9%). Z kolei 73 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują

Najchętniej handlowanymi spółkami były Allegro, PKN Orlen oraz CD Projekt. Najmocniej rosła dziś spółka Allegro (WIG20)(+8,93%) oraz OPENFIN (+43,42%), a silniej spadała firma PGNiG (WIG20)(-3,08%) oraz MILKLAND (-6,96%).

WIG20 rośnie trzeci tydzień z rzędu

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w zeszłym tygodniu. Tym samym polski indeks kończy tydzień powyżej 1800 punktów po raz pierwszy od końca sierpnia.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Trzy tygodnie wzrostów na głównym polskim indeksie spowodowały, iż otwarta została drogą do formacji podwójnego szczytu w okolicach 1880 pkt., a jej przebicie umożliwiłoby wzrost do psychologicznego poziomu 2000 pkt. Z drugiej strony ważne wsparcie znajduje się na poziomie 1738 pkt. i dopiero spadek poniżej wyhamowałby presję kupujących.

Allegro wzrasta w piątek niemal 9%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Allegro, która po nieudanym początku tygodnia zdołała odbić w czwartek i piątek. Notowania wyrysowały w środę lokalny dołek na poziomie 65,30, gdzie nastąpiła silna reakcja popytowa. To pozwoliło na wzrost w piątek w okolice ważnego poziomu oporu 80,0. Jednak dopiero jego trwałe przebicie może przywrócić trend wzrostowy z celem na historyczne maksimum 98,78.

Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview
Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem prawie 31% respondentów uważa, że dzięki Black Friday ceny są niższe we wszystkich sklepach, a 45% – że ceny są niższe w niektórych sklepach, w innych na tym samym poziomie, wynika z badania przeprowadzonego przez Allegro i SW Research. Jednocześnie 49,9% ankietowanych wskazało Allegro jako miejsce, w którym planuje szukać najlepszych cen. Większość z nich oczekuje rabatu od 50% do 70%. Dodatkowo 41% ankietowanych planuje wykorzystać zbliżający się festiwal zakupów jako okazję do kupienia świątecznych prezentów dla swoich bliskich.

PGNiG największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka PGNiG, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -3,08%. Mimo dobrego początku tygodnia i wzrostu powyżej poziomu 5,0 kupujący nie zdołali utrzymać ostatniego impulsu wzrostowego. To sprawiło, iż kurs zamknął się w piątek na poziomie 4,79 i ponowny test okolic 4,6 jest wysoce prawdopodobny. Spadek poniżej otworzyłby drogę do październikowego minimum 4,07.

Kurs PGNiG na interwale dziennym, tradingview
Kurs PGNiG na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie PGNIG ma obecnie zakontraktowanych na 2021 rok łącznie 31 dostaw gazu LNG – poinformował prezes PGNiG Paweł Majewski.

Grupa PGNiG na bieżąco optymalizuje swój portfel zakupowy, w tym w zakresie dostaw ciekłego gazu LNG. Aktywnie monitorujemy rynek w poszukiwaniu okazji zakupowych. Podobnie jak w ubiegłym roku nasze biuro handlowe w Londynie dokonało zakupu 5 dostaw spotowych w atrakcyjnej cenie. Te dostawy będą realizowane w 2021 roku – powiedział prezes Majewski podczas czwartkowej telekonferencji dla dziennikarzy.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here