Naga MarketsPiątek na GPW: Pozytywnie na WIG20. Wzrostom przoduje CD Projekt i CCCPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, poniedziałkowa sesja wzrostowa musiała poczekać do końca tygodnia by znaleźć potwierdzenie wśród kupujących. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadał przez ostatnie trzy sesje by w końcu wzrosnąć w piątek o symboliczne 0,19% tym samym dając nadzieje kupującym na dalsze wzrosty w przyszłym tygodniu.

  • WIG20 nieznacznie na plus pod koniec tygodnia
  • CD Projekt i CCC największymi wygranymi w piątek
  • Ponad 200 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Mieszana sesja na GPW. Polski parkiet ratuje CD Projekt i CCC

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. Zaledwie 7 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co ostatecznie pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,19%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 33 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 900 mln zł. 118 spółek zakończyło dzień wyżej (31,2%), a aż 211 odnotowało spadek (55,8%). Z kolei 49 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Najchętniej handlowanymi spółkami były standardowo CD Projekt oraz Play i KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka CD Projekt (WIG20)(+3,82%) oraz Krvitamin (+18,86%), a silniej spadała firma JSW (WIG20)(-3,16%) oraz Ekoexport (-8,65%).

WIG20 odbija pod koniec tygodnia. Indeks zamyka się poniżej 1700 pkt.

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była reakcją na ważne wsparcie cenowe 1673 oraz impuls wzrostowy, który miał miejsce w poniedziałek. Tym samym kurs zdołał zamknąć się na nieznacznym plusie ratując sytuację giełdowych byków.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Jednak presja spadkowa może się utrzymywać dopóki nie dojdzie do trwałego przebicia poniedziałkowego maksimum 1738, a w konsekwencji lokalnego szczytu 1786 oraz okrągłego oporu 1800. Notowania pozostają w spadkowym kanale, a dalsza wyprzedaż może doprowadzić do przebicia wsparcia 1673, co otworzyłoby drogę do okrągłego poziomu 1600.

CCC wzrasta w piątek ponad 2%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji obok CDR jest spółka CCC, która odnotowała wzrost rzędu 2,17% przedłużając silny impuls z czwartku. Jednak kurs mimo znacznego odbicia zatrzymał się na lokalnym oporze, który może stanowić istotną barierę podażową w kolejnym tygodniu. Niewątpliwie trwałe pokonanie sierpniowego maksimum 62,22 pomogłoby wzmocnić siłę kupujących z celem na czerwcowy szczyt 78,0.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem spółka będzie walczyć o utrzymanie dodatniej dynamiki przychodów w IV kwartale. Spółka monitoruje sytuację epidemiologiczną, chce być przygotowana na każdy wariant rozwoju pandemii – poinformowali w czwartek przedstawiciele CCC.

Będziemy walczyć, by utrzymać dodatnie dynamiki przychodów w IV kwartale – powiedział Marcin Czyczerski, prezes CCC, na konferencji prasowej.

Przedstawiciele grupy zapewnili, że CCC jest dobrze przygotowane na czwarty kwartał.

Wszystkie produkty są na miejscu, rozliczone, zapłacone. Czekamy aż je zmonetyzujemy na dobrych marżach” – powiedział Dariusz Miłek, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej CCC.

JSW największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka JSW, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -3,16%. To sprawiło, iż notowania odnotowały drugi z rzędu tydzień spadkowy i obecnie mają otwartą drogę do lokalnego poziomu wsparcia 22,14. Jego trwałe przebicie może przywrócić presję spadkową z celem na okrągły poziom 20,0. Z d kolei dopiero ponowny wzrost powyżej ważnego poziomu oporu 25,46 umożliwiłoby na dalszą aprecjację aktywów w kierunku tegorocznego maksimum 30,0.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie Jastrzębska Spółka Węglowa chce uzyskać samowystarczalność energetyczną w 2021 r., poinformował wiceprezes Artur Dyczko.

Docelowo spółka chce całość pozyskiwanego metanu przerabiać na potrzeby energetyczne i po zakończeniu budowy bloku energetycznego w EC Radlin, zbliżyć się do samowystarczalności energetycznej. Jest to o tyle ważne, że energia jest znaczącym elementem wpływającym na działalność spółki. Dla przykładu w 2019 roku na zakup energii JSW przeznaczyła ponad 330 mln zł – powiedział Dyczko.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here