Naga MarketsPiątek na GPW: Nieudana końcówka tygodnia na WIG20. Traci PGE i TPE. CD Projekt wyznacza nowy szczytPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) kończy kolejny tydzień zmagań. Obyło się od większych rozstrzygnięć na notowaniach głównych spółek z indeksu WIG20, a powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych nie do końca przeniósł się na polski parkiet. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o symboliczne -0,08% tym samym przedłużając impuls spadkowy z czwartku. Mimo to polski indeks zaliczył udany tydzień wzrastając o 2,81%.

  • WIG20 niemrawo pod koniec tygodnia po dobrym początku
  • CDR, PKN i DNP największymi wygranymi piątku
  • Aż 14 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Słaby koniec tygodnia na GPW. Polski parkiet cały na czerwono

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko negatywnym akcentem. Tylko 5 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co sprawiło, że cały indeks spadł o -0,08%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 60 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 920 mln zł. 132 spółek zakończyło dzień wyżej (33,9%), a aż 206 odnotowało spadek (53%). Z kolei 51 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, Biomedlub oraz KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka CD Projekt (WIG20)(+3,52%) oraz MDIENERGIA (+15,38%), a silniej spadała firma PGE (WIG20)(-3,96%) oraz RAFAKO (-12,54%).

WIG20 kończy tydzień na plusie mimo nieudanej końcówki tygodnia

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była nie do końca udana. Polski indeks charakteryzował się wyjątkowo niską zmiennością i ostatecznie zakończył tydzień na poziomie 1817 punktów. Jednak pozytywne nastroje mogą dopisywać w przyszłym tygodniu za sprawą udanej sesji w poniedziałek, która pozwoliła przeforsować ważny poziom oporu 1800.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

W przypadku kontynuacji impulsu wzrostowego kupujący będą mieli przed sobą serię oporów tj. 1855, 1884 oraz 1913 zanim utorują drogę w kierunku kluczowego poziomu 2000.

CD Projekt kończy sesję na historycznym szczycie

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka CD Projekt. Polska „perełka” od dłuższego czasu przymierzała się do przebicia strefy oporu 418-420 i udało się to dopiero podczas dzisiejszej sesji. Kurs zakończył tydzień na poziomie 427 i tym samym kupujący mają otwartą drogę w kierunku okrągłego poziomu 500.

Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview
Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview

W zeszłym tygodniu spółka poifnormowała, iż rozpoczyna skup do 516 700 akcji własnych po cenie nie niższej niż 1 zł i nie wyższej niż 500 zł za jedną akcję. Maksymalna kwota przeznaczona na program wynosi do 250 mln zł. Celem nabycia akcji własnych jest zaoferowanie ich nabycia osobom uprawnionym w ramach realizacji uprawnień przyznanych w ramach programu motywacyjnego.

PGE największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka PGE, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -3,96%. Tym samym notowania przebiły lokalny poziom wsparcia 6,5, co utorowało drogę w kierunku okrągłego poziomu 5,0, który może zostać osiągnięty, jeśli na początku tygodnia cena będzie kontynuować deprecjację. Z drugiej strony do wyhamowania presji podaży będzie potrzebne trwałe przebicie poziomu oporu 7,0.

Kurs PGE na interwale dziennym, tradingview
Kurs PGE na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Program Polskiej Energetyki Jądrowej zakłada nabycie przez Skarb Państwa 100 proc. w PGE EJ1 – podano w projekcie PPEJ skierowanym do konsultacji. Model biznesowy dla polskich elektrowni jądrowych zakłada ponadto wybranie jednej wspólnej technologii reaktorowej dla wszystkich elektrowni. Model zakłada też wybór jednego współinwestora strategicznego powiązanego z dostawcą technologii.

Model zakłada docelowo po wyborze jednego współinwestora strategicznego powiązanego z dostawcą technologii, utrzymanie przez Skarb Państwa przynajmniej 51 proc. udziałów w spółce – napisano.

Zobacz również inne wiadomości nt. GPW z piątku:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here